Klarta Humea Black

nawilżacz powietrza

Klarta Humea to ewaporacyjny nawilżacz powietrza, który skutecznie rozwiązuje problem niskiej wilgotności i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Został przystosowany do pracy w trybie automatycznym, a dzięki bardzo dobrej wydajności 300 ml/h sprawdza się nawet w większych pomieszczeniach 44m2.
Cena regularna 449,00 zł
Cena promocyjna 399,00 zł
Chwilowy brak

Powiadom mnie o dostępności

Technologia ewaporacji
Technologia ewaporacji
Higrostat
Higrostat
Skuteczny do 44 m2
Skuteczny do 44 m2
Czujnik poziomu wody
Czujnik poziomu wody
Cicha praca
Cicha praca

Nawilżacz powietrza Klarta Humea wykorzystuje technologię ewaporacji, która jest najbardziej naturalny procesem nawilżania.  Dzięki obecności filtra zatrzymującego zanieczyszczenia w urządzeniach tego typu można stosować zwykłą wodą kranową. Nawilżacz samodzielnie kontroluje jej poziom i w razie potrzeby sygnalizuje konieczność uzupełnienia zbiornika. Jednorazowo można wlać do niego 3L wody.

Klarta Humea pracuje w czterech trybach: niskim, średnim, wysokim oraz turbo. Na najniższym z nich głośność nawilżania powietrza to jedyne 24 dB, co pozwala na korzystanie z urządzenia także podczas snu. W najwyższym trybie wydajność wynosi 300 ml/h, dlatego nawilżacz pozwala szybko przywrócić prawidłową wilgotność powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 44 m².

Poprzez utrzymanie prawidłowej wilgotności Klarta Humea zapobiega dolegliwościom spowodowanym kontaktem z suchym powietrzem, takim jak drapanie w gardle, podrażnienie spojówek oczu, czy przesuszenie skóry. Utrzymanie dobrego nawilżenia błon śluzowych sprawia, że lepiej pełnią one swoje funkcje, co oznacza mniejszą podatność na choroby wirusowe i bakteryjne.

Zasada działania nawilżacza powietrza

Zasada działania nawilżacza powietrza

Nawilżacz Klarta Humea zasysa suche powietrze i wymusza jego przepływ przez matę, która na skutek działania specjalnego filtra pozostaje stale wilgotna. W rezultacie powietrze ulega nawilżeniu i w takim stanie zostaje zwrócone do otoczenia.

Wysoka wydajność nawilżaczy powietrza

Wysoka wydajność nawilżaczy powietrza

Nawilżacz powietrza Klarta Humea w najwyższym trybie pracy uzyskuje wydajność na poziomie 300 ml/h, co czyni go jednym z najefektywniejszych urządzeń ewaporacyjnych dostępnych na polskim rynku. Znakomicie sprawdza się w niewielkich pokojach, jak również w pomieszczeniach o powierzchni nawet 44 m².

Sterowanie i praca automatyczna

Sterowanie i praca automatyczna

Klarta Humea ma wbudowany higrostat, pozwalający wyznaczyć poziom nawilżenia, do którego uzyskania i utrzymania dążyć będzie nawilżacz powietrza. Wilgotność względną można regulować w zakresie od 40 do 75%. Informacja o aktualnym nawilżeniu prezentowana jest na wyświetlaczu. Sterowanie nawilżaczem powietrza Klarta Humea odbywa się za pośrednictwem panelu z funkcją podświetlenia i regulacją jego intensywności.

Komfort eksploatacji

Komfort eksploatacji

Prawidłowa eksploatacja nawilżacza powietrza polega na regularnym oczyszczaniu go oraz na okresowej wymianie filtra nawilżającego. Urządzenie samo informuje o zużyciu filtra, którego żywotność wystarcza na 180 dni ciągłej pracy nawilżacza. Dla zachowania wysokiej higieny zaleca się codzienne opróżnianie i czyszczenie zbiornika na wodę przy pomocy miękkiej ścierki i ciepłej wody.

Dane techniczne
Zalecana wielkość pomieszczenia: do 44 m2
Środowisko działania: 5 ~ 40°C, 20 ~ 80% RH
Zasilanie: DC 12V, 12W
Wytwarzanie wilgoci: 300ml/h ± 20% (30% RH, 20°C ± 1°C)
Poziom głośności: 24-52 dB +/- 3dB
Informacje o wilgotności powietrza: 20 ~ 80% RH, wyświetlacz pokaże "HI" jeśli wilgotność jest większa od 80%
Wyposażenie
nawilżacz powietrza
filtr
instrukcja obsługi w języku polskim
Wymiary i waga
Wymiary urządzenia: 22,9 x 22,9 x 36,3 cm
Waga urządzenia: 2,3 kg
Wymiary opakowania: 23,8 x 23,8 x 36,6 cm
Waga opakowania: 2,76 kg
Gwarancja
Gwarancja 24 miesiące
Pobierz Szczegółowe warunki gwarancji
Znak zgodności
Znak zgodności CE, ROHS, CEE, ERP

Opinie użytkowników

Dodaj swoją opinię

Prześlij opinię Anuluj