Nawilżacze powietrza

Nawilżacze powietrza Klarta to wysokowydajne urządzenia, które wykorzystują technologię ewaporacji, czyli najbardziej naturalną  metodę nawilżania. 

Nawilżacze ewaporacyjne są uważane za najbezpieczniejszy rodzaj nawilżania ze względu na ich samoregulujący system, który eliminuje ryzyko nadmiernego nawilżania. Działają przy użyciu filtra wchłaniającego wodę ze zbiornika, odfiltrowując minerały i inne zanieczyszczenia. Za pomocą wewnętrznego wentylatora woda w filtrze paruje i jest uwalniana do pomieszczenia, co powoduje, że powietrze jest odpowiednio nawilżone.

Ewaporacja w nawilżaczach powietrza Klarta

Ewaporacja to proces polegający na odparowywaniu wody. Nawilżacz powietrza Klarta Humea wyposażony jest w filtr ewaporacyjny, który nasiąka wodą. Wbudowany wentylator zasysa powietrze z pomieszczenia i wymusza jego przepływ przez filtr, w wyniku czego zostaje ono nawilżone, a następnie wraca do otoczenia.


Ta metoda nawilżania powietrza pozwala na stosowanie zwykłej, kranowej wody, w przeciwieństwie do wykorzystywanej przez wiele nawilżaczy technologii ultradźwięków, która wymaga korzystania z wody destylowanej lub po odwróconej osmozie. Emitowana przez nawilżacz ewaporacyjny para wodna jest zimna, dlatego nie stwarza ryzyka poparzenia, które występuje w przypadku nawilżaczy parowych. Ewaporacja jest bezpieczna dla ludzi, a także dla zwierząt, czego nie można powiedzieć o ultradźwiękach, które są wprawdzie niesłyszalne dla człowieka, ale mogą być uciążliwe dla naszych domowych pupili.

Wysoka wydajność

Nawilżacze powietrza Klarta mogą być stosowane nie tylko w małych pomieszczeniach, ponieważ ich wydajność sięga 300 ml/h. To wartość pozwalająca na efektywnie nawilżanie powietrza w pokoju o powierzchni nawet 44 m². Oczywiście, nawilżacze Klarta sprawdzą się również w mniejszych pokojach, gdzie niewątpliwą zaletą będzie ich cicha praca.

Higrostat, czyli inteligentna praca

Oferowane przez nas nawilżacze powietrza mogą pracować w kilku trybach. Oprócz regulacji mocy nawiewu urządzenia wyposażone są w higrostat, który umożliwia ustawienie optymalnego poziomu nawilżenia w zakresie od 20 do 80% (zalecamy korzystanie z przedziałów od 40 do 60%, gdyż taka właśnie wilgotność względna jest najlepsza dla człowieka oraz dla domowego wyposażenia). W trybie automatycznym nawilżacz sam dąży do uzyskania i utrzymania wyznaczonego poziomu nawilżenia, dlatego nie wymaga kontroli ze strony użytkownika. Obecność higrostatu ma istotny wpływ nie tylko na komfort, ale i na bezpieczeństwo, ponieważ ułatwia uniknięcie przewilżenia powietrza, które jest równie szkodliwe jak jego przesuszenie.

Wysoki komfort użytkowania

Nawilżacze powietrza marki Klarta to urządzenia wyróżniające się intuicyjną obsługą. Zostały wyposażone w panel sterowania z podświetleniem, którego intensywność można samodzielnie regulować.


Mimo wysokiej skuteczności pracują cicho, a na najniższym trybie głośność wynosi zaledwie 24 dB, co pozwala na spokojny sen nawet w przypadku dużej wrażliwości na hałasy. Nawilżacze Klarta idealnie sprawdzą się zatem w miejscach przeznaczonych do snu, wypoczynku oraz pracy, a więc wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nam cisza.
Zbiornik na wodę ma pojemność 3 l, zatem urządzenie jest w stanie pracować przez wiele godzin bez potrzeby dolewania wody. Kiedy jej poziom będzie niski, o uzupełnieniu zbiornika przypomina odpowiedni wskaźnik. Nawilżacz powietrza Klarta informuje również o potrzebie wymiany filtra nawilżającego (to jedyny element wymienny w urządzeniu), zwalniając użytkownika z konieczności kontrolowania stopnia jego zużycia.

Stylowy design

Nasze nawilżacze powietrza to urządzenia o eleganckim, opływowym kształcie, które idealnie wpisują się w obowiązujące teraz trendy wnętrzarskie. Dodatkowego uroku dodaje im wspomniany już podświetlany panel sterowania. Nawilżacze dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: białym oraz czarnym. 

Gwarancja jakości i profesjonalna pomoc

Nawilżacze powietrza – tak jak pozostałe urządzenia marki Klarta – objęte są dwuletnią gwarancją producenta. W przypadku jakichkolwiek usterek zapewniamy szybką pomoc i serwis door to door na terenie całego kraju.