Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza Klarta to połączenie wysokiej skuteczności oczyszczania z wyjątkową estetyką i atrakcyjną ceną. Zastosowane przez nas technologie sprawiają, że każde urządzenie doskonale radzi sobie z usuwaniem różnych typów zanieczyszczeń i zapewnia bezproblemową obsługę. Oczyszczacze powietrza Klarta zostały wyposażone w zestaw skutecznych filtrów, które usuwają nie tylko smogu, ale też alergeny - pyły pylących roślin, kurz, sierść zwierzęcą, szkodliwe gazy – lotne związki organiczne w tym formaldehyd. Funkcja trybu atomatycznego jest skonfigurowana na potrzeby polskich warunków - przy dużym zanieczyszczeniu powietrza, oczyszczacze powietrza Klarta zaczynają pracować szybciej, aby usunąć wszelkie pyły i gazy. Model Klarta Forste 2 dostępny jest w aż 5 kolorach, dzięki czemu będzie pasował do wielu wnętrz, zaś wydajniejszy model jest w 3 kolorach.

Filtry w oczyszczaczach powietrza Klarta

Wszystkie oczyszczacze marki Klarta wyposażone zostały w najskuteczniejsze filtry, które usuwają niemal 100% smogu oraz innych zanieczyszczeń obecnych w powietrzu.

Filtr wstępny

Na etapie filtracji wstępnej powietrze zostaje oczyszczone z większych zanieczyszczeń, np. sierści, włosów i grubszego kurzu. Prowadzi to do ograniczenia zużycia pozostałych elementów systemu filtrującego, co oznacza rzadszą potrzebę ich wymiany, czyli niższe koszty eksploatacji. Filtr wstępny ma formę gęstego sita i nie ulega zużyciu. Aby dobrze spełniał swoją funkcję, wystarczy co jakiś czas przeczyścić go mokrą ściereczką lub odkurzaczem ustawionym na niskie obroty.

Filtr HEPA

Filtr HEPA eliminuje jedno z największych zagrożeń znajdujących się w powietrzu, czyli pyły zawieszone PM2,5 i PM10. Technologia ta doskonale radzi sobie nawet z tymi cząsteczkami, których średnica jest mniejsza od 0,3 μm. Na liście zanieczyszczeń zatrzymywanych przez filtr HEPA znajdują się także alergeny wziewne, czyli kurz (wraz z bytującymi w nim roztoczami), pyłki roślinne, zarodniki pleśni i sierść zwierzęca. Jego obecność sprawia, że Klarta Forste 2 i Klarta Stor doskonale sprawdzają się w roli oczyszczaczy powietrza dla alergików. Filtr HEPA usuwa również znaczną część wirusów i bakterii.

Filtr węglowy

Filtr zbudowany z węgla aktywnego pochłania zanieczyszczenia gazowe, do których zaliczają się lotne związki organiczne, np. benzen i formaldehyd. LZO obecne są w wielu produktach przeznaczonych do wykańczania wnętrz i mebli, w chemii gospodarczej oraz kosmetykach. Ponadto węgiel aktywny neutralizuje brzydkie zapachy.

Jonizator powietrza

Jonizator wytwarza jony ujemne, czyli aniony, które łączą się z naładowanymi dodatnio cząsteczkami wirusów, bakterii i grzybów, dzięki czemu stają się one łatwiejsze do usunięcia. Jonizacja przywraca równowagę między jonami ujemnymi i dodatnimi, która często jest zaburzona na skutek pracy urządzeń elektrycznych.

Wysoka wydajność oczyszczaczy Klarta

Oczyszczacze powietrza marki Klarta charakteryzuje wysoka wydajność, dzięki której są w stanie utrzymać bardzo dobrą jakość powietrza nie tylko w małych pomieszczeniach. Dla wszystkich urządzeń prezentujemy współczynnik CADR, który w przeciwieństwie do przepływu powietrza informuje o tym, ile czystego powietrza dostarcza urządzenie, a nie ile powietrza może przepłynąć przez nie, jeśli wewnątrz nie umieszczono filtrów. Oto wydajność i powierzchnia pracy oczyszczaczy powietrza Klarta:

Klarta Forste 2 – CADR 277 m³/h, rekomendowania powierzchnia maksymalna 38 m²,

Klarta Stor – CADR 580 m³/h, rekomendowania powierzchnia maksymalna 80 m²,

Klarta Thor – CADR 850 m³/h, rekomendowania powierzchnia maksymalna 116 m².

Inteligentna praca oparta na kontroli stężenia pyłu PM2,5

Oczyszczacze powietrza Klarta zostały przystosowane do pracy inteligentnej, a więc są w stanie samodzielnie dostosowywać tempo filtracji do aktualnego stanu powietrza. W trybie automatycznym bazują na danych pochodzących z czujnika pyłu zawieszonego PM2,5, uznawanego za główny wyznacznik jakości powietrza. W przypadku napływu zanieczyszczeń prędkość obrotów wentylatora zostaje zwiększona, w celu szybkiego wyeliminowania zagrożenia. Gdy stan powietrza poprawi się, tempo filtracji ulega redukcji, aby ograniczyć hałas i zużycie energii elektrycznej. Sensory zsynchronizowane są także ze wskaźnikami czystości powietrza, dzięki którym można w każdej chwili sprawdzić stężenie zanieczyszczeń w powietrzu. W oczyszczaczu Klarta Forste 2 znalazł się numeryczny wskaźnik pyłu PM2,5, natomiast Klarta Stor o stanie powietrza informuje za pośrednictwem wskaźnika kolorystycznego.

Wyjątkowa estetyka i kilka wersji kolorystycznych

Marka Klarta przywiązuje dużą wagę do designu oczyszczaczy powietrza, mając na uwadze estetykę polskich domów i mieszkań. Oferujemy urządzenia o stylowym kształcie, pokryte bezpiecznymi dla ludzi i środowiska półmatowymi farbami. Oczyszczacz powietrza Klarta Stor dostępny jest w trzech kolorach: białym, czarnym i złotym, natomiast Klartę Forste 2 można nabyć aż w pięciu wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, złotej, srebrnej i różowej. Dzięki temu możliwy jest zakup oczyszczacza powietrza idealnie dopasowanego do każdego wnętrza.

Niskie koszty eksploatacji oczyszczaczy Klarta

Oczyszczacze powietrza Klarta wyróżniają się atrakcyjną ceną, jak również niskimi kosztami eksploatacji, które są zasługą energooszczędności oraz wytrzymałych, a przy tym niedrogich filtrów. Wystarczający na 12 miesięcy zestaw filtrów do oczyszczacza Klarta Stor można kupić już za 289 zł, natomiast roczny zestaw filtrów do oczyszczacza Klarta Forste 2 kosztuje jedynie 139 zł.