1 599,00 zł
1 089,00 zł

Media o nas

Spore zaskoczenie w tegorocznym teście. Niepozorne i niedrogie urządzenie okazało się jednym z najwydajniejszych na rynku.

Klarta Forste 2 czyli ulepszona wersja oczyszczacza, który zdobył sobie uznanie użytkowników.

Najlepszy model według rankingu-oczyszczaczy model pod względem stosunku możliwości do ceny.

Oczyszczacze powietrza Klarta wybrało już ponad 9 500 rodzin w całej Europie. Ilość ta zapewni blisko 76 miliardów oddechów wolnych od smogu i alergenów w 2020 roku. Dziękujemy za zaufanie.

Który oczyszczacz powietrza Klarta wybrać?

Wydajność oczyszczaczy powietrza Klarta Forste 3 a Klarta Stor

Wybór oczyszczacza powietrza Klarta rozpocznij od ustalenia powierzchni pokoju, w którym chcesz umieścić urządzenie, co pozwoli na poznanie pożądanej wydajności oczyszczania.

 

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3

Jeden oczyszczacz powietrza może chronić skutecznie jedno pomieszczenie. Dlatego zalecamy dobór oczyszczacza do rozmiaru lub kubatury pokoju, a nie całego mieszkania lub domu. 

Oto wydajność i powierzchnia pracy oczyszczaczy powietrza Klarta:

  • Klarta Forste 3 – CADR 300 m³/h, rekomendowania powierzchnia maksymalna do 40 m² (kubatura do 100 m³),
  • Klarta Stor – CADR 580 m³/h, rekomendowania powierzchnia maksymalna do 80 m² (kubatura do 200 m³).

Jeżeli metraż znajduje się na granicy maksymalnej wydajności Klarty Forste 3, zachęcamy do wyboru modelu Klarta Stor. Dzięki temu sprzęt będzie musiał rzadziej przechodzić w wysokie prędkości pracy, co oznacza bardziej komfortowe użytkowanie. 

 

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor

Działanie trybu automatycznego i wskaźnika jakości powietrza

Oczyszczacze powietrza Klarta zostały przystosowane do pracy inteligentnej, a więc są w stanie samodzielnie dostosowywać tempo filtracji do aktualnego stanu powietrza.

W trybie automatycznym zarówno Klarta Forste 3, jak i Klarta Stor bazują na danych pochodzących z czujnika pyłu zawieszonego PM2,5, uznawanego za główny wyznacznik jakości powietrza.

 

Restrykcyjny tryb automatyczny w oczyszczaczach powietrza

 

W przypadku napływu zanieczyszczeń prędkość obrotów wentylatora zostaje zwiększona, w celu szybkiego wyeliminowania zagrożenia. Gdy stan powietrza poprawi się, tempo filtracji ulega redukcji, aby ograniczyć hałas i zużycie energii elektrycznej.

Sensory zsynchronizowane są ze wskaźnikami czystości powietrza, dzięki którym można w każdej chwili sprawdzić stężenie zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Tutaj właśnie pojawia się pewna różnica między dwoma oczyszczaczami powietrza Klarta, ponieważ wykorzystują one inne wskaźniki:

  • Klarta Forste –  numeryczny wskaźnik pyłu PM2,5,
  • Klarta Stor – wskaźnik kolorystyczny.

Filtry w oczyszczaczach powietrza Klarta i koszty ich wymiany

Wszystkie oczyszczacze powietrza marki Klarta wyposażone zostały w najskuteczniejsze filtry, które usuwają niemal 100% smogu oraz innych zanieczyszczeń obecnych w powietrzu.

 

 

Skuteczne filtry w oczyszczaczach powietrza Klarta

Filtr wstępny

Na etapie filtracji wstępnej powietrze zostaje oczyszczone z większych zanieczyszczeń, np. sierści, włosów i grubszego kurzu. Prowadzi to do ograniczenia zużycia pozostałych elementów systemu filtrującego, co oznacza rzadszą potrzebę ich wymiany, czyli niższe koszty eksploatacji.

Filtr wstępny ma formę gęstego sita i nie ulega zużyciu. Aby dobrze spełniał swoją funkcję, wystarczy co jakiś czas przeczyścić go mokrą ściereczką lub odkurzaczem ustawionym na niskie obroty.

Filtr HEPA

Filtr HEPA eliminuje jedno z największych zagrożeń znajdujących się w powietrzu, czyli pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10. Technologia ta doskonale radzi sobie nawet z tymi cząsteczkami, których średnica jest mniejsza od 0,3 μm.

Na liście zanieczyszczeń zatrzymywanych przez filtr HEPA znajdują się także alergeny wziewne, czyli kurz (wraz z bytującymi w nim roztoczami), pyłki roślinne, zarodniki pleśni i sierść zwierzęca. Jego obecność sprawia, że Klarta Forste 2 i Klarta Stor doskonale sprawdzają się w roli oczyszczaczy powietrza dla alergików. Filtr HEPA usuwa również znaczną część wirusów i bakterii.

Filtr węglowy

Filtr zbudowany z węgla aktywnego pochłania zanieczyszczenia gazowe, do których zaliczają się lotne związki organiczne, np. benzen i formaldehyd.

LZO obecne są w wielu produktach przeznaczonych do wykańczania wnętrz i mebli, w chemii gospodarczej oraz kosmetykach. Ponadto węgiel aktywny neutralizuje brzydkie zapachy.

Jonizator powietrza

Jonizator wytwarza jony ujemne, czyli aniony, które łączą się z naładowanymi dodatnio cząsteczkami wirusów, bakterii i grzybów, dzięki czemu stają się one łatwiejsze do usunięcia. Jonizacja przywraca równowagę między jonami ujemnymi i dodatnimi, która często jest zaburzona na skutek pracy urządzeń elektrycznych.

Koszty filtrów wymiennych

Klarta Forste 3 i Klarta Stor wykorzystują takie same technologie oczyszczania, ale znajdują się w nich filtry o innej powierzchni chłonnej, ponieważ są to urządzenia zaprojektowane z myślą o pracy w pomieszczeniach o różnym metrażu. W rezultacie filtry wymienne do obu modeli mają różne ceny. Wystarczający na 12 miesięcy zestaw filtrów kosztuje:

  • dla Klarty Forste 3 – 139 zł,
  • dla Klarty Stor – 269 zł.

4. Wielkość, wygląd i wersje kolorystyczne oczyszczaczy Klarta Forste 3 i Klarta Stor

Oczyszczacze powietrza Klarta Forste 3 i Klarta Stor różnią się wydajnością, dlatego są urządzeniami o innej wielkości. Pierwszy model ma wymiary 56,5 x 32,5 x 18 cm, a drugi 74,5 x 50 x 30 cm. Pod względem estetycznym różni je także liczba dostępnych wersji kolorystycznych, która prezentuje się następująco:

  • Klarta Forste 3 – pięć kolorów: biały, czarny, złoty, srebrny i różowy
  • Klarta Stor – trzy kolory: biały, czarny i złoty.

5. FAQ

1. Który oczyszczacz powietrza Klarta wybrać?

  • Klarta Forste 3 – rekomendowana powierzchnia 40 m²
  • Klarta Stor – rekomendowana powierzchnia 80 m²

Główną różnicą pomiędzy oczyszczaczami powietrza Klarta jest wydajność, decydująca o maksymalnej powierzchni pracy. Oczyszczacz Klarta Forste 3 polecamy do pomieszczeń o powierzchni maksymalnie 40 m², natomiast Klarta Stor sprawdzi się we wnętrzach o powierzchni nawet 80 m². Jeśli wielkość pokoju znajduje się na granicy 40 m² albo wysokość pomieszczenia jest większa od standardowej, rekomendujemy wybór oczyszczacza Klarta Stor.

 

2. Jak często wymieniać filtry w oczyszczaczach powietrza Klarta?

Przewidywana żywotność filtrów węglowego i HEPA wynosi 12 miesięcy, koszt filtrów dla Klarta Foste 3  to 139 zł, zaś do Klarta Stor 269 zł.
Dzięki wbudowanemu wskaźnikowi oczyszczacz sam poinformuje Cię o potrzebie wymiany. Na tempo zużywania filtrów istotny wpływ ma jakość powietrza w miejscu użytkowania urządzenia.

 

3. Co i jak usuwają oczyszczacze Klarta?

Oczyszczacze powietrza Klarta wyposażone są filtry wstępne, węglowe i HEPA oraz w jonizatory. Technologie te usuwają niemal 100% smogu, w tym stanowiące jego główny składnik pyły zawieszone PM2.5 i PM10, a także lotne związki organiczne i inne zanieczyszczenia gazowe, alergeny wziewne (pyłki roślinne, sierść, kurz i zarodniki pleśni), oraz wiele bakterii i wirusów. Dodatkowo oczyszczacze Klarta neutralizują brzydkie zapachy i dym papierosowy.

 

4. Ile oczyszczaczy powietrza do domu potrzebuję?

Jeden oczyszczacz powietrza wystarcza na jedno pomieszczenie, dlatego nigdy nie należy wybierać go z myślą o całym mieszkaniu lub domu. Optymalnym rozwiązaniem będzie wyposażenie w oczyszczacz każdej sypialni oraz pomieszczenia, w którym spędzasz najwięcej czasu w ciągu dnia.


5. Ile gwarancji dostanę na oczyszczacz powietrza Klarta?

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor objęty jest 2 letnią gwarancją jakości. Oczyszczacz Klarta Forste 3 objęty jest 3 letnią gwarancją jakości. Jeśli w tym okresie pojawi się jakaś usterka, odbierzemy od Ciebie urządzenie i naprawimy je na nasz koszt, a potem odeślemy do Twojego domu.


6. Co zrobić, kiedy na wyświetlaczu oczyszczacza powietrza Klarta Forste pojawia się 999?

Pojawienie się na wyświetlaczu cyfer 999 oznacza, że doszło do zakurzenia czujnika jakości powietrza, tak więc konieczna jest jego konserwacja. W tym celu przydatne będzie sprężone powietrze, którym należy wyczyścić czujnik po zdjęciu zasłaniającej go klapki. Jeżeli nie dysponujemy sprężonym powietrzem i chwilowo nie mamy możliwości jego zakupu, można spróbować oczyścić czujnik poprzez kilkukrotne mocne dmuchnięcie w niego lub użycie zimnego strumienia suszarki do włosów.

Czynności tych nie trzeba wykonywać, jeśli wspomniany problem nie występuje. Stosowanie wymienionych powyżej metod w przypadku nowo zakupionego i sprawnie działającego oczyszczacza jest zatem zbyteczne


7. Jak przetestować urządzenie bez odpakowywania filtrów?

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami konsumentowi, który zawarł umowę na odległość (w tym przypadku zakupił oczyszczacz lub nawilżacz powietrza przez internet), przysługuje prawo odstąpienia od tejże umowy w ciągu 14 dni. W tym czasie można sprawdzić działanie urządzenia, ale w ograniczonym zakresie. 


Na stronie prawakonsumenta.uokik.gov.pl możemy znaleźć następującą informację:

„Konsument jest odpowiedzialny wobec sprzedawcy za zmniejszenie wartości rzeczy w związku z korzystaniem z niej w nieodpowiedni sposób. Ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru w taki sposób, w jaki mógłby to uczynić w sklepie stacjonarnym. Nie może jednak używać rzeczy w sposób nieograniczony. Jeśli tak robi, przedsiębiorca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku ze zmniejszeniem wartości towaru”.


Jako nasz klient jesteś zatem uprawniony do przetestowania urządzenia w takim zakresie, w jakim zrobiłbyś to podczas zakupów w sklepie stacjonarnym. Odpakowywanie filtrów oraz napełnianie zbiornika nawilżacza wodą wykraczają poza dopuszczalny zakres użytkowania, ponieważ w sklepach stacjonarnych wykonywanie tych czynności nie jest dopuszczalne. 


Takie działania nie oznaczają, że tracisz prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni, ale uprawniają nas do obciążenia Cię kosztami przywrócenia urządzenia do stanu pierwotnego. 


Odpakowane filtry stają się produktem używanym, dlatego w przypadku decyzji o rezygnacji z zakupu urządzenia, otrzymasz zwrot pieniędzy w kwocie obniżonej o cenę filtrów. 


Z tego powodu zalecamy dokładne zapoznanie się z oczyszczaczem/nawilżaczem powietrza oraz instrukcją użytkowania przed rozpakowaniem filtrów.