Media o nas

Spore zaskoczenie w tegorocznym teście. Niepozorne i niedrogie urządzenie okazało się jednym z najwydajniejszych na rynku.

Klarta Forste 2 czyli ulepszona wersja oczyszczacza, który zdobył sobie uznanie użytkowników.

Najlepszy model według rankingu-oczyszczaczy model pod względem stosunku możliwości do ceny.

Filtry do nawilżaczy powietrza

W nawilżaczach powietrza Klarta jedynym elementem wymiennym jest filtr nawilżający. To jedna z najważniejszych części nawilżacza ewaporacyjnego, niezbędna dla jego prawidłowej pracy. W prawidłowo eksploatowanym filtrze, mata nawilżacza jest nieustannie wilgotna, dzięki czemu powietrze przepływające przez nią zostaje nawilżone.

Filtr w nawilżaczu powietrza Klarta – zasady eksploatacji

Poniżej prezentujemy skrócone zasady prawidłowego użytkowania nawilżacza, które zapewnia długie i skuteczne działanie filtra. Więcej informacji znajdziesz w artykule: "Jak używać nawilżacza Klarta, by filtr działał nawet 6 miesięcy?"

  1. Stosuj zimną wodę z kranu (chlorowaną).
  2. Tej samej wody nie używaj dłużej niż 24 godziny. Jeżeli po tym czasie woda zostanie, wylej ją w całości i wlej świeżą.
  3. Jeżeli w ciągu doby musisz dolać wody, to wylej ostatnie 0,2 - 0,5 litra i dopiero nalej świeżej.
  4. Przy nalewaniu świeżej wody obróć filtr tak, by część, która była na górze znalazła się w nowej wodzie.
  5. Minimum co 2 dni płucz filtr pod bieżącą wodą kierując strumień wody od wnętrza filtra na zewnątrz.
  6. Minimum co 7 dni umyj zbiornik, pływak i plastikowe elementy filtra letnią wodą z delikatnym środkiem czyszczącym.
  7. Funkcji osuszania filtra używaj doraźnie. W codziennym użytkowaniu nie dopuszczaj do wysychania filtra.
  8. Przy przerwie w użytkowaniu nawilżacza dłuższej niż 12 godzin opłucz filtr i umyj elementy plastikowe oraz zbiornik. Zostaw filtr w miejscu, gdzie łatwo wyschnie.
  9. Jeżeli dopuścisz do powstania dużej warstwy kamienia na filtrze, wymocz go przez 30 minut w roztworze wody ze spożywczym kwaskiem cytrynowym w stosunku 60 gram kwasku na 1 litr wody. Następnie dokładnie wypłucz filtr przed użyciem.

Jak często wymieniać filtr w nawilżaczu powietrza Klarta?

Zalecany okres użytkowania filtra znajdującego się w nawilżaczach 180 dni w przypadku nieustannej pracy urządzenia. Zazwyczaj nawilżacz nie jest wykorzystywany przez cały czas, dlatego wymiana filtra prawdopodobnie nie będzie konieczna częściej niż raz w roku.

O tym, że nadszedł odpowiedni moment na zastąpienie starego filtra nawilżającego nowym, świadczy pojawienie się na wyświetlaczu liter FR oraz przerwanie pracy nawilżacza. Komunikat pojawi się po 4320 godzinach pracy nawilżacza. 

Przed demontażem starego i montażem nowego filtra należy wyłączyć urządzenie z gniazdka i zdjąć główny element obudowy ze zbiornika na wodę. Po dokonaniu wymiany trzeba z powrotem założyć górną część oraz zresetować wbudowany licznik godzin, co można zrobić poprzez naciśnięcie przycisku włącz/wyłącz i przytrzymanie go przez około 3 sekundy, do momentu usłyszenia sygnału dźwiękowego.