Media o nas

Spore zaskoczenie w tegorocznym teście. Niepozorne i niedrogie urządzenie okazało się jednym z najwydajniejszych na rynku.

Klarta Forste 2 czyli ulepszona wersja oczyszczacza, który zdobył sobie uznanie użytkowników.

Najlepszy model według rankingu-oczyszczaczy model pod względem stosunku możliwości do ceny.

Filtry do nawilżaczy powietrza

W nawilżaczach powietrza Klarta jedynym elementem wymiennym jest filtr nawilżający. To jedna z najważniejszych części nawilżacza ewaporacyjnego, niezbędna dla jego prawidłowej pracy. Filtr dba o to, aby mata nawilżacza była nieustannie zwilżona, dzięki czemu powietrze przepływające przez nią zostaje nawilżone.

Filtr w nawilżaczu powietrza Klarta – zasady eksploatacji

Woda to środowisko przyjazne dla bakterii, dlatego w prawidłowej eksploatacji nawilżacza powietrza istotne miejsce zajmuje regularne oczyszczanie urządzenia. Filtra nawilżającego nie trzeba myć codziennie, ale w przypadku pojawienia się na nim zanieczyszczeń w postaci kamienia, należy wyczyścić go w roztworze sporządzonym z wody i kwasku cytrynowego lub 100% soku z cytryny bez miąższu. Zalecane proporcje wynoszą:

  • 2,5 szklanki wody na trzy łyżeczki kwasku cytrynowego,

  • 3 szklanki wody na 0,25 l soku cytrynowego.

Składniki trzeba dobrze wymieszać, a potem w sporządzonym roztworze wymoczyć filtr przez około pół godziny. Następnie konieczne jest dokładne wypłukanie filtra nawilżającego wodą i osuszenie go przed ponownym montażem.

Jak często wymieniać filtr w nawilżaczu powietrza Klarta?

Zalecany okres użytkowania filtra znajdującego się w nawilżaczach powietrza Klarta wynosi 4320 godzin, co oznacza 180 dni, w przypadku nieustannej pracy urządzenia. Zazwyczaj nawilżacz nie jest wykorzystywany przez cały czas, dlatego wymiana filtra prawdopodobnie nie będzie konieczna częściej niż raz w roku. O tym, że nadszedł odpowiedni moment na zastąpienie starego filtra nawilżającego nowym, świadczy pojawienie się na wyświetlaczu liter FR oraz przerwanie pracy nawilżacza. Jeśli urządzenie przez długi czas będzie wyłączone, to może się okazać, że wymiana filtra konieczna jest wcześniej. Można to rozpoznać po białych plamach z pleśni widocznych na filtrze.

Przed demontażem starego i montażem nowego filtra należy wyłączyć urządzenie z gniazdka i zdjąć główny element obudowy ze zbiornika na wodę. Po dokonaniu wymiany trzeba z powrotem założyć górną część oraz zresetować wbudowany licznik godzin, co można zrobić poprzez naciśnięcie przycisku włącz/wyłącz i przytrzymanie go przez około 3 sekundy, do momentu usłyszenia sygnału dźwiękowego.