Blog

Definicje

 • Smog

  Smog to nienaturalne zjawisko powstające na skutek kumulacji zanieczyszczeń produkowanych przez różne działania człowieka przy występowaniu warunków atmosferycznych takich jak słaby wiatr lub jego brak oraz mgła. Często występowaniu smogu sprzyja ukształtowanie terenu - niecka, dolina.

  Słowo smog powstało z połączenia dwóch angielskich słów smoke ang fog, które znaczą dym i mgła. Najprościej więcj smog  można określić jako dym połączony ze smogiem.

  W Polsce głównym źródłem smogu jest dym pochodzący z procesów ogrzewania domów - tzw. niska emisja oraz komunikacja samochodowa, a w szczególności samochody napędzane dieslem. Mniejszy, ale istotny udział w powstawaniu smogu ma przemysł.

 • Pył zawieszony

  Pył zawieszony to mieszanina cząstek organicznych i nieorganicznych, która unosi się w powietrzu. Pył zawieszony w szczególności towarzyszy zjawisku smogu.

  Ze względu na rozmiar cząstek wyrażony w mikrometrach pył zawieszony klasyfikuje się jako:
  - pył PM10 o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów  (10 µm),
  - pył PM2.5 o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometry  (2,5 µm),
  - pył PM1 o średnicy mniejszej niż 1 mikrometr (1 µm).

 • Pył PM2.5

  Pył (zawieszony) klasy PM2.5 to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych o rozmiarze nie większym niż 2,5 µm.

  W oczyszczaczach powietrza celem eliminacji pyłów PM2.5 stosuje się  filtry HEPA, które poprzez swoją gęstą strukturę fizycznie wyłapują nawet tak małe cząsteczki.

 • Pył PM10

  Pył (zawieszony) klasy PM10 to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych o rozmiarze nie większym niż 10 µm.

  W oczyszczaczach powietrza celem eliminacji pyłów PM10 stosuje się  filtry HEPA, które poprzez swoją gęstą strukturę fizycznie wyłapują nawet tak małe cząsteczki.

 • WWA

  WWA czyli wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne to grupa ponad 200 związków organicznych, które powstają podczas niecałkowitego spalania węglowodorów.

  WWA, a w szczególności ich jedna podgrupa - benzopireny, są uważane za jeden z bardziej szkodliwych składników polskiego smogu. WWA mają właściwości rakotwórcze.

  Źródłem WWA w powietrzu są samochody, procesy spalania drewna iglastego, papierosy, brudne paliwa stałe spalane w nieefektywnych piecach.

  WWA wchodzą w skład pyłów zawieszonych, tak więc za ich usuwanie z powietrza odpowiada głównie filtr HEPA.

Artykuły

Oczyszczacz powietrza do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego

Klarta Stor 2 w pokoju

Zachowanie czystego powietrza w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim służy zdrowiu pracowników i klientów. Nie jest to trudne, ponieważ odpowiednio dobrane urządzenie skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia obecne w powietrzu. Oczyszczacze powietrza Klarta są perfekcyjnie dostosowane do pracy w salonach urody pod względem wykorzystywanych technologii filtracyjnych oraz każdym innym.

Alergia na kota lub psa - Jaki oczyszczacz powietrza pomoże?

Oczyszczacz powietrza a alergia na psa i kota

Alergia na kota lub psa niekoniecznie musi oznaczać rezygnację z marzeń o czworonogu. Na wstępie warto też wyjaśnić, iż wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to uczulenie na sierść zwierzęcia, a na białko wydzielane przez gruczoły zwierząt. Występujące w formie mikrocząsteczek, białka te znajdziemy najczęściej znajdziemy w ślinie, moczu, gruczołach potowych i łojowych. Są one obecne również w złuszczonym naskórku (łupież zwierzęcy).

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje też kilka skutecznych sposobów, które nawet jeśli nie wyeliminują całkowicie alergenów, to znacznie zmniejszą ich ilość w domu alergika.


Jak używać nawilżacza Klarta, by filtr działał nawet 6 miesięcy?

Filtr i nawilżacz powietrza Klarta - zasady eksploatacji

Stosując się do poniższych zaleceń, zapewnisz sobie niskokosztowe użytkowanie nawilżacza powietrza Klarta Humea Wifi (także starszej wersji Klarta Humea), a przede wszystkim długoterminowe działanie filtra ewaporacyjnego, który przy prawidłowej eksploatacji zapewni Ci nieprzerwanie skuteczne działanie nawet przez 6 miesięcy. 

Jonizacja plazmowa ION Plasma Air - Nawet 75 mln jonów +/-

Jonizacja plazmowa ION Plasma Air - Nawet 75 mln jonów +/-

Oprócz sterowania mobilnego, 3 trybów Auto Select Mode czy większej liczby prędkości do wyboru, nowa generacja oczyszczaczy Klarta wprowadza przede wszystkim technologię jonizacji plazmowej.

Funkcja ION Plasma Air dostępna jest w modelach Klarta Stor 2, jak i Klarta Forste 4. Plazmowe jonizatory powietrza naszych oczyszczaczy generują nawet 75 milionów zdrowotnych jonów – 45 milionów jonów ujemnych i 30 milionów jonów dodatnich na cm3.

Jak działa jonizacja plazmowa i jakie przynosi korzyści i dlaczego nie należy bać się jonizacji?

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Blisko 50% użytkowników oczyszczaczy powietrza Klarta to alergicy. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, w najnowszej linii oczyszczaczy powietrza wprowadziliśmy udogodnienia, które zwiększają skuteczność ochrony przed skutkami alergii wziewnej. Dzięki temu Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2 to idealne oczyszczacze powietrza dla alergików i astmatyków.

1 2 3 4 > >>