Blog

Definicje

 • Smog

  Smog to nienaturalne zjawisko powstające na skutek kumulacji zanieczyszczeń produkowanych przez różne działania człowieka przy występowaniu warunków atmosferycznych takich jak słaby wiatr lub jego brak oraz mgła. Często występowaniu smogu sprzyja ukształtowanie terenu - niecka, dolina.

  Słowo smog powstało z połączenia dwóch angielskich słów smoke ang fog, które znaczą dym i mgła. Najprościej więcj smog  można określić jako dym połączony ze smogiem.

  W Polsce głównym źródłem smogu jest dym pochodzący z procesów ogrzewania domów - tzw. niska emisja oraz komunikacja samochodowa, a w szczególności samochody napędzane dieslem. Mniejszy, ale istotny udział w powstawaniu smogu ma przemysł.

 • Pył zawieszony

  Pył zawieszony to mieszanina cząstek organicznych i nieorganicznych, która unosi się w powietrzu. Pył zawieszony w szczególności towarzyszy zjawisku smogu.

  Ze względu na rozmiar cząstek wyrażony w mikrometrach pył zawieszony klasyfikuje się jako:
  - pył PM10 o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów  (10 µm),
  - pył PM2.5 o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometry  (2,5 µm),
  - pył PM1 o średnicy mniejszej niż 1 mikrometr (1 µm).

 • Pył PM2.5

  Pył (zawieszony) klasy PM2.5 to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych o rozmiarze nie większym niż 2,5 µm.

  W oczyszczaczach powietrza celem eliminacji pyłów PM2.5 stosuje się  filtry HEPA, które poprzez swoją gęstą strukturę fizycznie wyłapują nawet tak małe cząsteczki.

 • Pył PM10

  Pył (zawieszony) klasy PM10 to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych o rozmiarze nie większym niż 10 µm.

  W oczyszczaczach powietrza celem eliminacji pyłów PM10 stosuje się  filtry HEPA, które poprzez swoją gęstą strukturę fizycznie wyłapują nawet tak małe cząsteczki.

 • WWA

  WWA czyli wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne to grupa ponad 200 związków organicznych, które powstają podczas niecałkowitego spalania węglowodorów.

  WWA, a w szczególności ich jedna podgrupa - benzopireny, są uważane za jeden z bardziej szkodliwych składników polskiego smogu. WWA mają właściwości rakotwórcze.

  Źródłem WWA w powietrzu są samochody, procesy spalania drewna iglastego, papierosy, brudne paliwa stałe spalane w nieefektywnych piecach.

  WWA wchodzą w skład pyłów zawieszonych, tak więc za ich usuwanie z powietrza odpowiada głównie filtr HEPA.

Artykuły

Nawilżacz powietrza – czy warto? 10 powodów na tak!

Nawilżacz powietrza – czy warto? 10 powodów na tak!

Nawilżacz powietrza ma za zadanie zapobiegać zbyt niskiej wilgotności. Jednak jakie ma to znaczenie w praktyce? Naprawdę duże, ponieważ suche powietrze negatywnie wpływa na cały organizm człowieka, a także na wiele przedmiotów obecnych w każdym domu. Przedstawiamy najważniejsze powody, dla których warto korzystać z dobrego nawilżacza powietrza.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Działanie oczyszczacza powietrza wbrew pozorom nie jest skomplikowane. Niektórzy porównują sposób jego pracy z działaniem odkurzacza, z tą różnicą, że zanieczyszczenia usuwane są z powietrza, a nie podłogi. To dość uproszczony opis, dlatego jeśli chcesz lepiej zrozumieć, jak oczyszczacz chroni Twoje zdrowie, to przeczytaj nasz artykuł.

Oczyszczacz powietrza – czy warto? 10 powodów na tak!

Oczyszczacz powietrza – czy warto? 10 powodów na tak!

Nie masz jeszcze oczyszczacza powietrza i zastanawiasz się, czy jego zakup naprawdę ma sens? Nasze urządzenia usuwają różne rodzaje zanieczyszczeń, dlatego istnieje wiele powodów, żeby z nich korzystać. Potwierdzają to nie tylko opinie ekspertów, ale przede wszystkim opinie dotychczasowych użytkowników. Oto kilka argumentów przemawiających za tym, że warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego

Klarta Stor 2 w pokoju

Zachowanie czystego powietrza w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim służy zdrowiu pracowników i klientów. Nie jest to trudne, ponieważ odpowiednio dobrane urządzenie skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia obecne w powietrzu. Oczyszczacze powietrza Klarta są perfekcyjnie dostosowane do pracy w salonach urody pod względem wykorzystywanych technologii filtracyjnych oraz każdym innym.

Alergia na kota lub psa - Jaki oczyszczacz powietrza pomoże?

Oczyszczacz powietrza a alergia na psa i kota

Alergia na kota lub psa niekoniecznie musi oznaczać rezygnację z marzeń o czworonogu. Na wstępie warto też wyjaśnić, iż wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to uczulenie na sierść zwierzęcia, a na białko wydzielane przez gruczoły zwierząt. Występujące w formie mikrocząsteczek, białka te znajdziemy najczęściej znajdziemy w ślinie, moczu, gruczołach potowych i łojowych. Są one obecne również w złuszczonym naskórku (łupież zwierzęcy).

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje też kilka skutecznych sposobów, które nawet jeśli nie wyeliminują całkowicie alergenów, to znacznie zmniejszą ich ilość w domu alergika.


1 2 3 4 5 > >>