Blog Klarta

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem – 2 optymalne zestawy

Ostatnia aktualizacja: piątek, 08.03.2024
klarta stor 2 i klarta humea optymalny zestaw

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem kompleksowo zadbają o jakość powietrza w Twoim mieszkaniu, rozwiązując problem zanieczyszczonego powietrza i niskiej wilgotności. Od 6 lat nieustannie rozwijamy nasze produkty, tak by były nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim jak najbardziej przyjazne w codziennym użytkowaniu.

Nasza oferta to zestawy oczyszczaczy powietrza i nawilżaczy do sypialni czy pokoi dziecięcych, jak i też większych pomieszczeń, jak salony czy powierzchnie biurowe.

Poniżej przygotowaliśmy ściągawkę, jak w bardzo rozsądnych pieniądzach możesz zadbać o zdrowy oddech każdego dnia, wybierając oczyszczacz powietrza z nawilżaczem marki Klarta.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz i nawilżacz powietrza?

klarta forste 4 i klarta humea w mieszkaniu

1. Zapewnij sobie i bliskim czyste powietrze – laserowy czujnik PM2,5 oraz rygorystyczny algorytm oceny jakości powietrza zapewniają szybką reakcję w przypadku nawet nieznacznego przekroczenia norm.

2. Odetchnij z ulgą oczyszczacz powietrza z nawilżaczem i jonizatorem zapewnią zdrowe, nawilżone gardło, zmniejszenie dolegliwości alergicznych i przyjemną w dotyku, gładką skórę.

3. Higrometr i higrostat pozwolą Ci łatwo kontrolować poziom wilgotności w pomieszczeniu.

4. Dzięki 4 prędkościom nawilżania i aż 8 prędkościom oczyszczania płynnie dostosujesz intensywność pracy urządzeń do swoich aktualnych potrzeb.

5. Odkryj korzyści płynące z aplikacji mobilnej, stwórz własną rodzinę urządzeń, zaproponuj własne reguły pracy i wygodnie zarządzaj sprzętami w jednym miejscu.

Szukasz oczyszczacza i nawilżacza do 30 m²? Klarta Forste 4 i Klarta Humea WiFi

Niezależnie od tego, czy poszukujesz rozwiązań do sypialni, gabinetu czy nieco mniejszego salonu, oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Klarta Forste 4 i Klarta Humea WiFi to skuteczna ochrona przed smogiem, alergenami oraz suchym powietrzem!

Klarta Forste 4 i Klarta Humea WiFi

Najważniejsze zalety:

 • Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 z czujnikiem laserowym, filtrem HEPA H13 i restrykcyjnym algorytmem w trybie automatycznym, który uznaje za bardzo złe powietrze o stężeniu PM2.5 powyżej 35 m³/h.
 • Dla alergików oczyszczacz powietrza z nawilżaczem oznacza nieocenione korzyści. Nawilżone powietrze pomaga odbudować zmęczoną, uszkodzoną śluzówkę nosa i gardła. Mniejsza ilość zanieczyszczeń i alergenów w powietrzu dodatkowo zwiększa szansę na jej regenerację.
 • Higieniczny i bezpieczny nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea WiFi, wykorzystujący naturalną metodę parowania. Klarta Humea jest bezpiecznym nawilżaczem powietrza dla dzieci i niemowląt!
 • Cicha praca zestawu – oba urządzenia należą do niezwykle cichych. Tryb silent idealnie sprawdzi się w każdej sypialni.
 • Sterowanie wi-fi dostępne w obu urządzeniach.
 • 8 prędkości pracy oczyszczacza powietrza i 3 tryby auto dają możliwość dowolnego dostosowywania intensywności działania do obecnych warunków.
Klarta Forste 3 w sypialni

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 pracuje bardzo wydajnie nawet przy najcichszych trybach pracy! Ciesz się czystym powietrzem bez zbędnego hałasu!

Eksploatacja:

 • Uzupełnianie wody w nawilżaczu wg potrzeb (zazwyczaj raz dziennie)
 • Płukanie filtra nawilżacza oraz zbiornika na wodę co 1-2 dni (dowiedz się więcej o tym, jak używać nawilżacza powietrza)
 • Usuwanie co jakiś czas kurzu z filtra wstępnego oczyszczacza
 • Roczne koszty wymiany wszystkich filtrów < 250 zł.

Klarta Forste 4

Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową. Idealny do pokoi do 40m².

Sprawdź

Dlaczego warto wybrać Klarta Forste 4?

Niewielkich rozmiarów oczyszczacz Klarta Forste 4 ambitnie podchodzi do tematu czystości powietrza, działając w oparciu o restrykcyjne normy. Gdy tylko poziom PM2,5 w otoczeniu przekracza 5 ug/m³, oczyszczacz w trybie automatycznym przechodzi na wyższe obroty.

3 x Auto Mode – niespotykana w urządzeniach tej klasy pełna automatyka pracy

Najważniejszym wyróżnikiem Klarty Forste 4 są 3 tryby automatyczne. Auto Sleep, Auto Normal i Auto Turbo to inteligentny, a jednocześnie restrykcyjny w każdym swym wariancie algorytm, który może automatycznie sterować pracą oczyszczacza Klarta w zależności od poziomu zanieczyszczeń i potrzeb użytkownika. W momencie, gdy potrzebujesz ciszy – wybierz tryb Auto Sleep. Gdy zaś chcesz przede wszystkim szybko pozbyć się poziomu pyłów czy uciążliwego zapachu, np. po smażonym obiedzie, skorzystaj z trybu Auto Turbo.

3 x Auto Mode to unikalne rozwiązanie, łączące autonomię pracy i wygodę użytkowania.

oczyszczacz powietrza klarta forste 4 white w sypialni

Oczyszczacze powietrza Klarta usuwają prawie w 100% pyłów smogowych, chroniąc przed rozwojem procesów alergicznych, astmatycznych czy nowotworowych.

Cicha i energooszczędna praca

Co istotne, intensywna praca nie wyklucza jednak cichej i taniej eksploatacji. W trybie nocnym sprzęt generuje jedynie 20 dB, stając się praktycznie niesłyszalnym. Pobór prądu w granicach od 5 do 41 W sprawia, że codzienne użytkowanie nie będzie jakimkolwiek obciążeniem dla domowego budżetu.

Bezpieczna i skuteczna jonizacja plazmowa

Klarta Forste 4 ilustracja działania jonizacji plazmowej ION Plasma Air

Jonizator powietrza ION Plasma Air to dodatkowa ochrona przede wszystkim przed zarodnikami grzybów i pleśni, jak również roztoczami kurzu domowego i drażniącymi zapachami. Jest to więc dobra propozycja dla alergików.

Wydajność oczyszczania

Współczynnik CADR na poziomie 300 m³/h (około 10% więcej od poprzedników) pozwala stosować urządzenie na powierzchni maksymalnej 40 m², zatem będzie idealnym oczyszczaczem powietrza dla dzieci

Dlaczego warto wybrać Klarta Humea WiFi?

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea WiFi to bezpieczne i wygodne w eksploatacji urządzenie, w którym jedyna rzecz, o jakiej musisz pamiętać to regularna wymiana wody i przemycie zbiornika. Ewaporacyjna metoda nawilżania wykorzystuje naturalny i najzdrowszy proces parowania wody, dzięki temu skutecznie podnosi wilgotność powietrza. Stanowi zatem najlepszą propozycję dla każdego, kto zastanawia się, jak nawilżyć powietrze skutecznie, a przy tym bezpiecznie.

klarta humea w pokoju dziecka

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea WiFi jest w pełni bezpieczny, także dla mam z dziećmi. Zaufaj naturalnej technologii nawilżania powietrza.

Funkcja Wi-Fi umożliwia sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca w domu. Aplikacja SMART LIFE – SMART LIVING gromadzi dane o aktualnym poziomie wilgotności, pozwala też ustawić wartości docelowe, poziom intensywności światła czy czas pracy.

klarta humea aplikacja mobilna

Aplikacja Smart LIFE – ustaw powiadomienie kiedy skończy się woda, zoptymalizuj pracę nawilżacza tak jak lubisz.

Wydajność na poziomie 300 ml/h i zbiornik na wodę o wielkości 3 litrów pozwala na 10 godzin pracy na najwyższych obrotach. Po wykonaniu swojego zadania, nawilżacz powietrza poinformuje Cię o braku wody, a funkcja osuszania filtra zminimalizuje ryzyko rozwoju bakterii, drobnoustrojów, jak i powstawania kamienia.

Zobacz nawilżacz Klarta Humea WiFi »

Szukasz oczyszczacza z nawilżaczem do ok. 50 m² i więcej?

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Klarta Stor 2 i Klarta Humea Grande to zestaw przeznaczony do większych pomieszczeń. Sprawdzi się on z powodzeniem w dużych salonach, otwartych na kuchnie, wysokich wnętrzach domów czy kamienic, biurach, gabinetach usługowych czy przychodniach.

Klarta Stor 2 i Klarta Humea Grande

Dla kogo?

Propozycja ta skierowana jest do osób, posiadających duże otwarte przestrzenie – apartamenty loftowe, biura typu „open space”, salony otwarte na resztę domu. Klarta Stor 2 jest oczyszczaczem, którego wydajność sięga 600 m³/h! Dzięki temu jest w stanie przefiltrować skutecznie powietrze nawet na 80 m². Klarta Humea Grande o wydajności nawilżania 650 ml/h może być świetnym uzupełnieniem, gdyż często, zwłaszcza w klimatyzowanych biurach czy domach z systemem rekuperacji, zaobserwować można bardzo niską wilgotność powietrza.

Najważniejsze zalety zestawu oczyszczacza powietrza z nawilżaczem:

 • Błyskawiczne oczyszczanie nawet dużych powierzchni, dzięki wydajności sięgającej 600 m³/h
 • Oczyszczacz powietrza z czułym czujnikiem, filtrem HEPA H13 i wyśrubowanym algorytmem, uznającym za bardzo złe powietrze o stężeniu PM2,5 powyżej 35 ug/m³.
 • Oczyszczacz powietrza z jonizatorem i nawilżaczem kompleksowo zadbają o zdrowe, komfortowe oddychanie w mieszkaniu alergika.
 • Wilgotność powietrza w całym domu pod kontrolą – nawilżacze powietrza mogą być wygodnie sterowane z poziomu aplikacji mobilnej
 • Różne tryby pracy (6 prędkości w przypadku Klarty Stor 2 i 4 w przypadku Klarta Humea WiFi) umożliwiające dowolne dostosowywanie intensywności działania do obecnych warunków.
Klarta Stor 2 skuteczny oczyszczacz do 80 metrów

Z Klartą usuniesz sierść zwierząt! Klarta Stor 2 dzięki dużej wydajności oczyszczania, zatrzymuje sierść zwierzęcą, alergeny roślinne, a także smog i wirusy!

Eksploatacja:

 • Uzupełnianie wody w nawilżaczach wg potrzeb (zazwyczaj raz dziennie)
 • Płukanie filtrów nawilżaczy oraz zbiorników na wodę co 1-2 dni
 • Usuwanie co jakiś czas kurzu z filtra wstępnego oczyszczacza
 • Roczne koszty wymiany wszystkich filtrów – ok. 350-400 zł

Dlaczego warto wybrać Klarta Stor 2?

baner Klarta Stor 2 kolory

Jeżeli poszukujesz oczyszczacza do zadań specjalnych, który połączy ogromną wydajność z cichą pracą i niewielkim zużyciem energii, Klarta Stor 2 jest urządzeniem dla Ciebie.

3 x Auto Mode – wygoda i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Klarta Stor 2 również korzysta z autorskich 3 trybów automatycznych: Auto Sleep, Auto Normal i Auto Dzięki temu oczyszczacz stanowi autonomiczne urządzenie, które nie musi wcale angażować użytkowników w swoją pracę. Klarta Stor 2 samodzielnie bowiem dopasowuje prędkość oczyszczania powietrza w w zależności od poziomu zanieczyszczeń i potrzeb użytkownika.

3 x Auto Mode to unikalne rozwiązanie, łączące autonomię pracy i wygodę użytkowania.

Ogromna wydajność oczyszczania błyskawicznie przywraca zdrowe powietrze

Współczynnik CADR o wartości 600 m³/h powoduje, że sprzęt sprawdzi się na powierzchniach o wielkości nawet 80 m². 24 dB w trybie silent sprawia, ze nawet nie zauważysz kiedy urządzenie oczyści Twoje mieszkanie. Sprawdzi się też jako oczyszczacz powietrza do salonu fryzjerskiego lub przedszkola.

Wskaźnik kolorystyczny lub numeryczny

Informacje o jakości powietrza w pomieszczeniu są prezentowane za pomocą zmieniającego kolory pierścienia, ulokowanego z przodu oczyszczacza. Zielony kolor oznacza bardzo dobre powietrze, pomarańczowy kolor średnie, czerwony zaś złe. Dokładne dane liczbowe dostępne są w aplikacji mobilnej Smart Life, przewidzianej dla urządzeń z systemami Android oraz iOS.

Jonizacja plazmowa wspomaga oczyszczanie

Jonizacja plazmowa ION Plasma Air w oczyszczaczu powietrza neutralizuje szkodliwe cząsteczki unoszące się w powietrzu, destabilizując ich strukturę molekularną. W ten sposób przyśpiesza proces oczyszczania powietrza, wspomaga działanie filtra HEPA H13 i węglowego, dbając przy okazji o równowagę jonową w pomieszczeniu.

Z tego też względu możemy polecić nasze oczyszczacze jako idealny oczyszczacz powietrza dla alergików i astmatyków.

Dlaczego warto wybrać Klarta Humea Grande?

Klarta Humea Grande w salonie

Klarta Humea Grande to nawilżacz ewaporacyjny, który ma te same zalety co Klarta Humea WiFi, lecz wyróżnia się większą wydajnością. W ciągu godziny oddaje do powietrza nawet 650 ml wody. Stanowi idealny wybór w przypadku dużego pomieszczenia.

Zbiornik na wodę ma pojemność 4 litrów, tak więc umożliwia długą pracę bez potrzeby uzupełniania. Wbudowany higrostat pozwala natomiast na pracę w trybie automatycznym.

Sterowanie Klartą Humea Grande jest możliwe poprzez aplikację SMART LIFE – SMART LIVING, w której dostępna jest opcja tworzenia własnych reguł pracy.

Mieszkania, biura, apartamenty o powierzchni ok. 80 m² i podzielonej przestrzeni – 2 x oczyszczacz + 2 x nawilżacz powietrza

Wszelkie zaułki czy wąskie korytarze sprawiają, że cyrkulacja powietrza odbywająca się z jednego miejsca w lokalu może być utrudniona.

W takich przypadkach polecamy zawsze więcej niż jeden oczyszczacz powietrza z nawilżaczem powietrza. Pomieszczenia o mniejszym metrażu typu sypialnia czy gabinet można wyposażyć w oczyszczacz Klarta Forste 4. W pokojach o większym metrażu warto wybrać Klartę Stor 2.

Klarta Stor 3 x Auto Mode baner

Dzięki precyzyjnym czujnikom jakości powietrza, oczyszczacze powietrza Klarta szybko wyłapują i usuwają zanieczyszczenia z powietrza.

Najważniejsze zalety:

 • Przefiltrowanie i nawilżenie każdego kąta w domu/biurze
 • Olbrzymia wydajność oczyszczania zapewniająca czyste powietrze w mgnieniu oka
 • Wilgotność w całym domu pod kontrolą – wygodne sterowanie nawilżaczami z poziomu aplikacji mobilnej
 • Różne tryby pracy
klarta stor 2 i klarta humea optymalny zestaw

Klarta Stor 2 – idealny do dużych, otwartych powierzchni. Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem Klarta posiadają tryby automatyczne, które odpowiadają za ich inteligentną pracę. Włącz, a samodzielnie zadbają o Twoje powietrze.

Zobacz oczyszczacze powietrza Klarta »

FAQ – najczęściej zadawane pytania o oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Czy oczyszczacz powietrza to to samo, co nawilżacz?

Choć mają cechy wspólne, np. wiatrak i filtry, są to dwa zupełnie różne urządzenia o różnych funkcjach. Celem oczyszczacza powietrza jest przede wszystkim filtracja zanieczyszczeń. Dlatego są one wyposażone w zestaw filtrów: HEPA, węglowy i wstępny, które wsparte są działaniem jonizatora powietrza.
W przypadku nawilżacza głównym zadaniem jest pomoc w podniesieniu poziomu nawilżenia otoczenia. Dlatego też posiada zbiornik na wodę, pływak pomagający ocenić poziom pozostałej wody, ale też filtr ewaporacyjny, który zbiera zanieczyszczenia z wody.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza z nawilżaczem?

Zakup takiego zestawu to kompleksowe rozwiązanie, które w wielu przypadkach gwarantuje nie tylko czyste, zdrowe, ale i odpowiednio nawilżone powietrze, co ma niebagatelne znaczenie dla kondycji naszych dróg oddechowych. Ulgę powinni odczuć zwłaszcza alergicy, astmatycy oraz osoby z obniżoną odpornością, często cierpiący z powodu dolegliwości gardła, zatok czy oskrzeli.

Opinie naszych zadowolonych Klientów

oczyszczacze powietrza klarta opinie
oczyszczacze powietrza klarta opinie
oczyszczacze powietrza klarta opinie

Zobacz oczyszczacze powietrza Klarta »

Zobacz nawilżacz Klarta Humea WiFi »

Przeczytaj również

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Oczyszczacz powietrza jako pochłaniacz kurzu? Tak, ale…

Czy filtr HEPA można myć wodą? Wyjaśniamy wątpliwości

Oczyszczacz na astmę: 96 % astmatyków korzystających z oczyszczaczy Klarta zaobserwowało poprawę samopoczucia

2 odpowiedzi na “Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem – 2 optymalne zestawy”

 1. Klarta.pl pisze:

  W naszym portfolio nie mamy oczyszczaczy z funkcją nawilżania, dlatego możemy polecić zakup osobno oczyszczacza i osobno nawilżacza. Jeśli chodzi o skuteczność, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dobór urządzenia do oczyszczenia powinienem być kierowany przede wszystkim wartością CADR (ilość metrów sześciennych oczyszczonego powietrza na godzinę), a nawilżacza wydajnością nawilżania wyrażoną w ilości wody, którą urządzenie może oddać do powietrza.

 2. Joanna Klich pisze:

  Chcąc mieć w mieszkaniu oczyszczacz powietrza z nawilżaczem lepiej kupić dwa niezależne urządzenia, czy wystarczy na przykład oczyszczacz z funkcją nawilżania? Jakie rozwiązanie będzie skuteczniejsze? Dziękuję za odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przesyłając swój komentarz, wyrażasz zgodę na warunki regulujące publikowanie opinii na klarta.pl.
Klarta Poland Eu Sp z o. o., z siedzibą w Warszawie, będzie pełnić rolę administratora danych osobowych, które podajesz lub zostawiasz, przesyłając swoją opinię. Twoja opinia stanie się widoczna po pozytywnym procesie weryfikacji.