Blog

Definicje

 • Smog

  Smog to nienaturalne zjawisko powstające na skutek kumulacji zanieczyszczeń produkowanych przez różne działania człowieka przy występowaniu warunków atmosferycznych takich jak słaby wiatr lub jego brak oraz mgła. Często występowaniu smogu sprzyja ukształtowanie terenu - niecka, dolina.

  Słowo smog powstało z połączenia dwóch angielskich słów smoke ang fog, które znaczą dym i mgła. Najprościej więcj smog  można określić jako dym połączony ze smogiem.

  W Polsce głównym źródłem smogu jest dym pochodzący z procesów ogrzewania domów - tzw. niska emisja oraz komunikacja samochodowa, a w szczególności samochody napędzane dieslem. Mniejszy, ale istotny udział w powstawaniu smogu ma przemysł.

 • Pył zawieszony

  Pył zawieszony to mieszanina cząstek organicznych i nieorganicznych, która unosi się w powietrzu. Pył zawieszony w szczególności towarzyszy zjawisku smogu.

  Ze względu na rozmiar cząstek wyrażony w mikrometrach pył zawieszony klasyfikuje się jako:
  - pył PM10 o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów  (10 µm),
  - pył PM2.5 o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometry  (2,5 µm),
  - pył PM1 o średnicy mniejszej niż 1 mikrometr (1 µm).

 • Pył PM2.5

  Pył (zawieszony) klasy PM2.5 to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych o rozmiarze nie większym niż 2,5 µm.

  W oczyszczaczach powietrza celem eliminacji pyłów PM2.5 stosuje się  filtry HEPA, które poprzez swoją gęstą strukturę fizycznie wyłapują nawet tak małe cząsteczki.

 • Pył PM10

  Pył (zawieszony) klasy PM10 to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych o rozmiarze nie większym niż 10 µm.

  W oczyszczaczach powietrza celem eliminacji pyłów PM10 stosuje się  filtry HEPA, które poprzez swoją gęstą strukturę fizycznie wyłapują nawet tak małe cząsteczki.

 • WWA

  WWA czyli wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne to grupa ponad 200 związków organicznych, które powstają podczas niecałkowitego spalania węglowodorów.

  WWA, a w szczególności ich jedna podgrupa - benzopireny, są uważane za jeden z bardziej szkodliwych składników polskiego smogu. WWA mają właściwości rakotwórcze.

  Źródłem WWA w powietrzu są samochody, procesy fake rolex spalania drewna iglastego, papierosy, brudne paliwa stałe spalane w nieefektywnych piecach.

  WWA wchodzą w skład pyłów zawieszonych, tak więc za ich usuwanie z powietrza odpowiada głównie filtr HEPA.

Artykuły

Automatyzacja i obsługa aplikacji w Klarta Humea WiFi

Automatyzacja i obsługa aplikacji w Klarta Humea WiFi

Klarta Humea WiFi to jeden z najbardziej przyjaznych użytkownikom nawilżaczy powietrza na rynku. Urządzenie jest wydajne, bezpieczne w codziennej eksploatacji, a przy tym wygodne w sterowaniu.

Aplikacja mobilna Smart Life-Smart Living pozwala kontrolować poziom wilgotności w Twoim salonie czy sypialni oraz zarządzać pracą nawilżacza nawet, gdy nie ma Cię w domu. 

Jak działa WiFi Full Automation w Klarta Humea WiFi? Jak zacząć korzystać z aplikacji mobilnej? I jakie korzyści niesie to ze sobą?

Automatyzacja i obsługa aplikacji w Klarta Forste 4

Automatyzacja i obsługa aplikacji w Klarta Forste 4

Klarta otworzyła rok 2022 mocnym akcentem, prezentując w styczniu model Klarta Forste 4. Najnowsza generacja sprzętu pojawiła się wraz z niezwykle rozbudowaną funkcją automatyzacji pracy oczyszczacza.

Za pomocą aplikacji mobilnej Smart Life – Smart Living możesz wygodnie obsługiwać oczyszczacz powietrza Klarta w niemal dowolnym miejscu na świecie. Jak działa Wi-Fi Full Automation? Jak zacząć z niej korzystać? I jak ustawić własne reguły pracy Klarta Forste 4?

Automatyzacja i obsługa aplikacji w Klarta Stor 2

Automatyzacja i obsługa aplikacji w Klarta Stor 2

Aplikacja Smart Life – Smart Living pozwala sterować sprzętem z dowolnego miejsca na świecie, monitorować na bieżąco jakość powietrza w domu, ale przede wszystkim wprowadzać własne reguły pracy.

Dzięki temu codzienna eksploatacja staje się niesłychanie prosta i wygodna.

Jak działa WiFi Full Automation, jak zacząć z niej korzystać i w jakich sytuacjach się sprawdza?

Jak nawilżyć powietrze w pokoju?

Jak nawilżyć powietrze w pokoju?

Jak nawilżyć powietrze w pokoju? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza zmagających się z chorobami górnych dróg oddechowych czy dolegliwościami skórnymi.

Dlatego też poniższy artykuł kierujemy zwłaszcza do rodziców dzieci, nie zapominając jednak o dorosłych, którzy w obliczu pandemii spędzają w domu dużo czasu.

Jaki nawilżacz powietrza do roślin? Wybierz zdrowe nawilżenie

Nawilżacz powietrza dla roślin

Szeroka dostępność roślin doniczkowych z różnych części świata pozwala wprowadzić do naszych mieszkań klimat odległych krain. Wiele z tych pięknych kwiatów pochodzi np. z wilgotnych lasów tropikalnych. Dlatego też odtworzenie idealnych warunków do ich rozwoju nie jest łatwe. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na zagwarantowanie roślinom właściwej wilgotności. Do najważniejszych z nich należy nawilżacz powietrza. Jaki będzie właściwy do roślin domowych?

<< < 1 2 3 4 > >>