Blog

Definicje

 • Smog

  Smog to nienaturalne zjawisko powstające na skutek kumulacji zanieczyszczeń produkowanych przez różne działania człowieka przy występowaniu warunków atmosferycznych takich jak słaby wiatr lub jego brak oraz mgła. Często występowaniu smogu sprzyja ukształtowanie terenu - niecka, dolina.

  Słowo smog powstało z połączenia dwóch angielskich słów smoke ang fog, które znaczą dym i mgła. Najprościej więcj smog  można określić jako dym połączony ze smogiem.

  W Polsce głównym źródłem smogu jest dym pochodzący z procesów ogrzewania domów - tzw. niska emisja oraz komunikacja samochodowa, a w szczególności samochody napędzane dieslem. Mniejszy, ale istotny udział w powstawaniu smogu ma przemysł.

 • Pył zawieszony

  Pył zawieszony to mieszanina cząstek organicznych i nieorganicznych, która unosi się w powietrzu. Pył zawieszony w szczególności towarzyszy zjawisku smogu.

  Ze względu na rozmiar cząstek wyrażony w mikrometrach pył zawieszony klasyfikuje się jako:
  - pył PM10 o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów  (10 µm),
  - pył PM2.5 o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometry  (2,5 µm),
  - pył PM1 o średnicy mniejszej niż 1 mikrometr (1 µm).

 • Pył PM2.5

  Pył (zawieszony) klasy PM2.5 to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych o rozmiarze nie większym niż 2,5 µm.

  W oczyszczaczach powietrza celem eliminacji pyłów PM2.5 stosuje się  filtry HEPA, które poprzez swoją gęstą strukturę fizycznie wyłapują nawet tak małe cząsteczki.

 • Pył PM10

  Pył (zawieszony) klasy PM10 to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych o rozmiarze nie większym niż 10 µm.

  W oczyszczaczach powietrza celem eliminacji pyłów PM10 stosuje się  filtry HEPA, które poprzez swoją gęstą strukturę fizycznie wyłapują nawet tak małe cząsteczki.

 • WWA

  WWA czyli wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne to grupa ponad 200 związków organicznych, które powstają podczas niecałkowitego spalania węglowodorów.

  WWA, a w szczególności ich jedna podgrupa - benzopireny, są uważane za jeden z bardziej szkodliwych składników polskiego smogu. WWA mają właściwości rakotwórcze.

  Źródłem WWA w powietrzu są samochody, procesy spalania drewna iglastego, papierosy, brudne paliwa stałe spalane w nieefektywnych piecach.

  WWA wchodzą w skład pyłów zawieszonych, tak więc za ich usuwanie z powietrza odpowiada głównie filtr HEPA.

Artykuły

Jak używać nawilżacza Klarta, by filtr działał nawet 6 miesięcy?

Filtr i nawilżacz powietrza Klarta - zasady eksploatacji

Stosując się do poniższych zaleceń, zapewnisz sobie niskokosztowe użytkowanie nawilżacza powietrza Klarta Humea Wifi (także starszej wersji Klarta Humea), a przede wszystkim długoterminowe działanie filtra ewaporacyjnego, który przy prawidłowej eksploatacji zapewni Ci nieprzerwanie skuteczne działanie nawet przez 6 miesięcy. 

Jonizacja plazmowa ION Plasma Air - Nawet 75 mln jonów +/-

Jonizacja plazmowa ION Plasma Air - Nawet 75 mln jonów +/-

Oprócz sterowania mobilnego, 3 trybów Auto Select Mode czy większej liczby prędkości do wyboru, nowa generacja oczyszczaczy Klarta wprowadza przede wszystkim technologię jonizacji plazmowej.

Funkcja ION Plasma Air dostępna jest w modelach Klarta Stor 2, jak i Klarta Forste 4. Plazmowe jonizatory powietrza naszych oczyszczaczy generują nawet 75 milionów zdrowotnych jonów – 45 milionów jonów ujemnych i 30 milionów jonów dodatnich na cm3.

Jak działa jonizacja plazmowa i jakie przynosi korzyści i dlaczego nie należy bać się jonizacji?

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Blisko 50% użytkowników oczyszczaczy powietrza Klarta to alergicy. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, w najnowszej linii oczyszczaczy powietrza wprowadziliśmy udogodnienia, które zwiększają skuteczność ochrony przed skutkami alergii wziewnej. Dzięki temu Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2 to idealne oczyszczacze powietrza dla alergików i astmatyków.

Automatyzacja i obsługa aplikacji w Klarta Humea WiFi

Automatyzacja i obsługa aplikacji w Klarta Humea WiFi

Klarta Humea WiFi to jeden z najbardziej przyjaznych użytkownikom nawilżaczy powietrza na rynku. Urządzenie jest wydajne, bezpieczne w codziennej eksploatacji, a przy tym wygodne w sterowaniu.

Aplikacja mobilna Smart Life-Smart Living pozwala kontrolować poziom wilgotności w Twoim salonie czy sypialni oraz zarządzać pracą nawilżacza nawet, gdy nie ma Cię w domu. 

Jak działa WiFi Full Automation w Klarta Humea WiFi? Jak zacząć korzystać z aplikacji mobilnej? I jakie korzyści niesie to ze sobą?

Automatyzacja i obsługa aplikacji w Klarta Forste 4

Automatyzacja i obsługa aplikacji w Klarta Forste 4

Klarta otworzyła rok 2022 mocnym akcentem, prezentując w styczniu model Klarta Forste 4. Najnowsza generacja sprzętu pojawiła się wraz z niezwykle rozbudowaną funkcją automatyzacji pracy oczyszczacza.

Za pomocą aplikacji mobilnej Smart Life – Smart Living możesz wygodnie obsługiwać oczyszczacz powietrza Klarta w niemal dowolnym miejscu na świecie. Jak działa Wi-Fi Full Automation? Jak zacząć z niej korzystać? I jak ustawić własne reguły pracy Klarta Forste 4?

<< < 1 2 3 4 5 > >>