Idealny oczyszczacz powietrza dla alergika i astmatyka – Klarta

Idealny oczyszczacz powietrza dla alergika i astmatyka – Klarta

Alergia i astma to choroby dotykające coraz większą część społeczeństwa, do czego przyczyniają się zły stan powietrza, a także zmiany warunków i stylu życia. Na szczęście istnieją urządzenia, które pomagają ograniczyć ryzyko kontaktu z czynnikami drażniącymi. W tym artykule wyjaśnimy, jakie warunki powinien spełniać dobry oczyszczacz powietrza dla alergików.

2. Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika?

Alergia wziewna objawia się nieżytem nosa, często połączonym z podrażnieniem spojówek oczu bądź kaszlem, a w poważniejszych przypadkach także trudnościami z oddychaniem.

Czynnikami uczulającymi są pyłki roślinne, roztocza kurzu domowego, zarodniki pleśni oraz sierść zwierzęca (a dokładniej znajdujące się na niej białka). Te wszystkie zanieczyszczenia usuwają oczyszczacze powietrza marki Klarta - Klarta Forste 3 i Klarta Stor. Wyposażone w technologię HEPA usuwają pyłki roślinne, alergeny zwierzęce, a także kurz i pyłki smogowe.

Zanieczyszczenia te są lekkie, dlatego bez trudu przedostają się wraz z powietrzem do naszych domów i mieszkań, zwłaszcza podczas ich wietrzenia.

3. Rola filtra HEPA w walce z alergią wziewną

Technologią wykazującą najwyższą skuteczność w usuwaniu alergenów wziewnych jest filtr HEPA, którego pełna nazwa w tłumaczeniu na język polski oznacza wysokowydajny filtr cząstek stałych.

Filtr ten zbudowany jest z kilku cienkich warstw włókna szklanego albo innego tworzywa sztucznego, a w każdej z nich znajdują się mikroskopijne pory, przez które przepływa powietrze.

W zależności od zastosowanej klasy technologii HEPA po jednym przepływie przez system filtrujący z powietrza usuniętych zostaje od 95 (E11) do 99,97% (H13) cząsteczek stałych o wielkości nawet kilkaset razy mniejszej od średnicy włosa.

Oczyszczacze powietrza dla alergików i astmatyków Klarta wykorzystują technologię HEPA w walce z wszelkimi zanieczyszczeniami powietrza. Eliminują prawie 100% alergenów wziewnych przez co ograniczają ryzyko powikłań alergicznych.

Skuteczność filtracji, którą określa klasyfikacja HEPA odnosi się do cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra (μm), która są najtrudniej wyłapywane przez filtry i wynika to z właściwości fizycznych procesów, które w nich zachodzą.

Większe cząsteczki są wyłapywane znacznie skuteczniej.

Wielkości najpopularniejszych alergenów to:

  • pyłki roślin - 10-1000 μm,
  • roztocza kurzu domowego - 100-300 μm,
  • zarodniki pleśni - 3-12 μm,
  • sierść i alergeny odzwierzęce - 0,5-200μm.

W praktyce filtry HEPA klasy E11 i H13, które są oferowane wraz z oczyszczaczami powietrza Klarta wyłapują blisko 100% cząsteczek alergicznych wykrywalnych w powietrzu.

Urządzenie z filtrem HEPA jest idealnym oczyszczaczem powietrza na kurz i inne alergeny.

4. Czujniki jakości powietrza – ważny element w oczyszczaczach

Ryzyko wystąpienia objawów uczuleniowych uzależnione jest od czasu ekspozycji na alergeny, dlatego najlepszy wybór stanowi urządzenie, które potrafi samodzielnie wykryć obecność zanieczyszczeń i szybko podjąć działania zmierzające do ich usunięcia.

Oczyszczacze powietrza Klarta idealne dla alergików dzięki wykorzystaniu czułych czujników jakości powietrza pyłu PM2,5. Nawet najmniejsze zanieczyszczenia są szybko wykrywane i usuwane, pozostawiając powietrze wolne od zanieczyszczeń.

 

Oba modele oczyszczaczy powietrza Klarta mogą działać w trybie automatycznym, bo zostały wyposażone w czujnik laserowy cząstek, pozwalający na ocenę stanu powietrza.

Czujnik ocena jakość powietrza analizując ilość cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra (PM2,5). Alergeny są większe i występują w znacznie mniejszym stężeniu, więc w przypadku niewystarczającej mocy oczyszczającej wystarczy samodzielnie zwiększyć prędkość oczyszczacza.

Warto robić to szczególnie gdy jesteśmy uczuleni na pyłki roślin i wietrzyliśmy mieszkanie. W codziennej eksploatacji wydajność jest wystarczająca, by usuwać alergeny.

W celu efektywnej ochrony zdrowia urządzenia marki Klarta inspirowane są europejskimi normami czystości powietrza oraz zaleceniami WHO.

Oczyszczacz Klarta Forste 3, który pracuje w czterech prędkościach, przechodzi w 2, 3 i 4 z nich, gdy stężenie pyłu wyniesie odpowiednio 8, 16 i 26 µg/m³. Pod względem algorytmu trybu automatycznego jest jednym z najbardziej restrykcyjnych oczyszczaczy na polskim rynku. Jesteśmy z tego dumni.

Bieżąca kontrola jakości powietrza

Czujniki zsynchronizowane są ze wskaźnikami jakości powietrza. W Klarcie Forste 3 sensor laserowy łączy się z wyświetlaczem numerycznym na którym wyświetla się aktualny poziom PM2.5.

Klarta Stor o stężeniu zanieczyszczeń informuje poprzez trójkolorowy pierścień na przednim panelu:

  • niebieski - bardzo dobra jakość powietrza, 
  • zielonyśrednie stężenie zanieczyszczeń,
  • czerwony - zły stan powietrza. 
Zobacz jak oczyszczacze powietrza Klarta szybko wykrywają i usuwają alergeny.

6. Oczyszczacz powietrza a astma

Czy oczyszczacz spełniający przedstawione powyżej warunki można polecić zarówno alergikom, jak i astmatykom?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zapoznać się z czynnikami odpowiedzialnymi za nasilanie objawów choroby, czyli za występowanie ataków astmatycznych.

Duszności mogą pojawić się na skutek kontaktu z alergenami wziewnymi, czyli z kurzem, pyłkami roślin, sierścią zwierzęcą albo zarodnikami pleśni, ale nie tylko. Wielu astmatyków musi unikać także dymu tytoniowego, silnych zapachów oraz zanieczyszczeń komunikacyjnych.

Każdy przypadek astmy jest nieco inny, dlatego prawdopodobieństwo ataku w przypadku ekspozycji na ten sam czynnik drażniący nie jest u wszystkich chorych takie samo.

Dobry oczyszczacz powietrza dla astmatyka powinien jednak być w stanie wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia, stanowiące potencjalne zagrożenie. 

Zobacz oczyszczacze powietrza Klarta »  

 

8. Czy oczyszczacz powietrza dla astmatyka lub alergika musi być drogi?

Na rynku dostępnych jest wiele oczyszczaczy powietrza, kosztujących ponad 2000 zł. Czy oznacza to, że osoby dysponujące niższym budżetem nie mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu poprawiającego komfort życia alergików i astmatyków? Odpowiedzią na ich potrzeby są oczyszczacze powietrza Klarta Forste 3 i Klarta Stor – idealne dla rodziny, tanie w eksploatacji i dostępne w różnych kolorach!

Oczyszczacze antyalergenowe Klarta: skuteczne, tanie i stylowe

Oba nasze urządzenia zostały wyposażone w filtr HEPA oraz filtr węglowy, dlatego efektywnie wspierają walkę z alergią na roztocza, pyłki, sierść i pleśń, a jednocześnie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń komunikacyjnych, dymu tytoniowego i substancji odpowiedzialnych za drażniące zapachy.

Oczyszczacze Klarta wykorzystują precyzyjne sensory, tak więc samodzielnie reagują na obecność alergenów i innych zanieczyszczeń.

Wszystkie te zalety idą w parze z atrakcyjnymi cenami. Oczyszczacz Klarta Forste 3 można kupić już za 749 zł, natomiast promocyjna cena Klarty Stor to 1089 zł.

To nie wszystko, ponieważ nasze urządzenia wyróżniają się także pod względem estetycznym. Dostępność kilku wersji kolorystycznych pozwala na wybór takiego oczyszczacza dla alergika lub astmatyka, który będzie idealnie pasował do konkretnego wnętrza. Obecność kilka kolorów pozwala na dobranie oczyszczacza powietrza do pokoju dziecka.

W ofercie posiadamy 5 kolorów oczyszczacza Forste 3 do 40 m²:

oraz 3 kolory modelu Stor obsługującego powierzchnię do 80 m2:

Obawiasz się drogich filtrów? Wybierz oczyszczacze Klarta

Oczyszczacze Klarta posiadają dużej pojemności filtry HEPA oraz filtry z podwójną ilością węgla aktywowanego, który eliminuje LZO (m.in. benzen i formaldehyd) oraz nieprzyjemne zapachy.

Komplet filtrów z antyalergicznym HEPA H13 do Klarty Forste 3 kosztuje 169 zł i starcza na 12 miesięcy. 

Zestaw do Klarty Stor z filtrem HEPA H13 oraz węglowym kosztuje 329 zł na 12 miesięcy.

Zobacz filtry do oczyszczaczy Klarta »  


Klarta Forste 3 potrafi pracować bardzo cicho (głośność trybu sleep to 24 dB), dlatego nocą chroni alergików, nie zakłócając snu.

oczyszczacz i nawilżacz powietrza marki Klarta. Oczyszczacze i nawilżacze Klarta znakomicie uzupełniają swoje działanie, dzięki czemu umożliwiają kompleksową ochronę zdrowia. Dostępność kilku wersji kolorystycznych pozwala na wybór urządzeń dobrze dopasowanych do każdego pomieszczenia.