Blog Klarta

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Opublikowano: wtorek, 01.03.2022
klarta stor 2 black w salonie

Blisko 50% użytkowników oczyszczaczy powietrza Klarta to alergicy. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, w najnowszych oczyszczaczach powietrza z 2022 roku wprowadziliśmy udogodnienia, które zwiększają skuteczność ochrony przed skutkami alergii wziewnej. Dzięki temu Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2 to idealne oczyszczacze powietrza dla alergików i astmatyków.

Aż 98% alergików odczuwa ulgę korzystając z oczyszczaczy marki Klarta

W 2021 roku przeprowadziliśmy badanie satysfakcji użytkowników oczyszczaczy powietrza marki Klarta. Jednym z analizowanych zagadnień była alergia i skuteczność oczyszczaczy w redukcji objawów alergicznych.

Aż 98% uczestników badania potwierdziło pozytywny wpływ oczyszczaczy powietrza Klarta na łagodzenie dolegliwości związanych z alergią, a 29% alergików zadeklarowało całkowitą eliminację objawów.

Wśród badanych znalazło się 91 astmatyków, których poprosiliśmy dodatkowo o informację na temat skuteczności oczyszczaczy powietrza Klarta w redukcji dolegliwości astmatycznych.

Zdecydowana większość badanych potwierdziła korzystne działanie naszych urządzeń, a 29 osób uznało oczyszczacze Klarta za bardzo pomocne w łagodzeniu objawów astmy.

Zebrane opinie wykorzystaliśmy do wprowadzenia ulepszeń w nowej linii oczyszczaczy powietrza Klarta, które wprowadziliśmy do sprzedaży na początku 2022 r.

Nowe oczyszczacze powietrza Klarta są jeszcze lepiej przystosowane do ochrony powietrza przed alergenami roślinnymi (pyłkami traw, drzew, krzewów), zwierzęcymi (m.in. psów, kotów, roztoczy kurzu) oraz zarodnikami grzybów i pleśni.


klarta forste 4 oczyszczacz do 40m2


klarta stor 2 oczyszczacz do 80m2

Filtry HEPA H13 EF zatrzymują ponad 99,97% mikroskopijnych cząsteczek i blisko 100% alergenów

Najważniejszym elementem oczyszczacza powietrza dla alergika jest filtr HEPA. Obecnie obie linie oczyszczaczy Klarta korzystają z filtrów o zwiększonej powierzchni roboczej klasy HEPA H13 EF.

Materiał filtracyjny HEPA H13 klasyfikowany jest jako zatrzymujący ponad 99.97% mikroskopijnych cząstek o rozmiarze 0,3 mikrona. Rozmiary cząstek alergizujących są znacznie większe, dlatego filtry HEPA w oczyszczaczach Klarta wyłapują blisko 100% alergenów.

klarta forste 4 skuteczne oczyszczanie powietrza

Oczyszczacze powietrza dla alergików i astmatyków Klarta wykorzystują technologię HEPA w walce z wszelkimi zanieczyszczeniami powietrza. Eliminują prawie 100% alergenów wziewnych przez co ograniczają ryzyko powikłań alergicznych.

Dodatkowo każdy oczyszczacz wyposażony jest w filtr wstępny, który wychwytuje kurz, sierść i większe cząsteczki alergiczne. Filtry wstępne wymagają okresowego czyszczenia, które można wygodnie wykonać za pomocą odkurzacza z miękką szczotką.

ION Plasma Air – jonizacja plazmowa z ogromną ilością jonów ujemnych i dodatnich neutralizujących alergeny

Oczyszczacze Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2 wyposażone są w nowoczesny jonizator plazmowy ION Plasma Air, który generuje aż 30 mln jonów dodatnich i 45 mln jonów ujemnych. Taki zastrzyk jonów w powietrzu zapewnia ogromną ilość rodników hydroksylowych dezaktywujących zarodniki pleśni, grzybów, alergeny i roztocza, ale także wirusy i bakterie.

Poza dezaktywacją szkodliwych patogenów jonizacja plazmowa przyspiesza proces usuwania kurzu z powietrza, pomaga zwalczać nieprzyjemne zapachy oraz przywraca zdrową równowagę jonową w powietrzu.

Jonizator plazmowy zastosowany w oczyszczaczach Klarta jest w pełni bezpieczny i może być stosowany bez przerwy. Uzyskał certyfikat TÜV.

Urządzenie z filtrem HEPA jest idealnym oczyszczaczem powietrza na kurz i alergeny kota, psa, traw, drzew i innych roślin.

3 genialne tryby automatyczne i możliwość ustawienia harmonogramu pracy pod indywidualne objawy alergii

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2 został przystosowany do pracy w 6 prędkościach, natomiast oczyszczacz Klarta Forste 4 oferuje 8 prędkości.

Ponadto oba modele mają aż trzy tryby automatyczne: Auto Turbo, Auto Normal i Auto Sleep. Tak szeroki wybór trybów auto i prędkości umożliwia idealne dostosowanie sposobu pracy urządzenia do własnych potrzeb.

klarta stor 2 white panel i wskaźnik jakości powietrza

Intuicyjne sterowanie oczyszczacza Klarta Stor 2 wygodne nawet dla starszych alergików.

W aplikacji przeznaczonej do sterowania oczyszczaczami Klarta dostępna jest opcja tworzenia harmonogramu pracy. Umożliwia ona zaprogramowanie urządzenia w taki sposób, aby samo zmieniało prędkość lub tryb pracy w zależności np. od godziny albo stężenia zanieczyszczeń.

Niesamowicie cicha i energooszczędna praca

Dzięki bezszczotkowemu silnikowi NIDEC wysoka wydajność oczyszczaczy powietrza Klarta idzie w parze z cichą i energooszczędną pracą. Głośność trybu Silent w modelu Klarta Forste 4 wynosi 20 dB, natomiast w Klarcie Stor 2 – 24 dB. Ciche działanie pozwala na korzystanie z urządzenia przez 24 godziny na dobę przy zachowaniu komfortu akustycznego.

Niskie zużycie prądu już od 5 W korzystnie wpływa na koszty eksploatacji oczyszczaczy Klarta, a jednocześnie czyni nasze urządzenia przyjaznymi dla środowiska.

Ochrona przed alergenami w różnych miejscach

Na kontakt z alergenami jesteśmy narażeni nie tylko we własnych domach. Urządzenia Klarta zapewniają skuteczną ochronę przed nimi również w innych miejscach. To idealne oczyszczacze powietrza do salonów kosmetycznych i fryzjerskich, biur, przedszkoli, placówek edukacyjnych czy restauracji.

Klarta to nie tylko oczyszczacze powietrza dla alergików. To najlepsze oczyszczacze na smog!

Głównym powodem zanieczyszczenia powietrza w polskich domach jest smog pochodzący z kominów domów jednorodzinnych oraz transportu samochodowego. Oczyszczacze powietrza Klarta specjalizują się w usuwaniu takich zagrożeń, co jest widoczne zarówno w technologiach oczyszczania, jak i sposobie działania trybu automatycznego.

W walce ze smogiem podstawową rolę odgrywają filtr HEPA H13 EF oraz filtr węglowy. Takie połączenie umożliwia usunięcie niemal 100% zanieczyszczeń obecnych w powietrzu, w tym pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 i PM10, formaldehydu i pozostałych lotnych związków organicznych, składników dymu papierosowego i brzydkich zapachów. Dodatkową pomoc zapewnia jonizator plazmowy, który wspomaga proces oczyszczania powietrza z wielu rodzajów zanieczyszczeń.

W oczyszczaczach zastosowany został precyzyjny czujnik laserowy IQ Sensor, który zapewnia dokładny pomiar stężenia cząsteczek PM2.5 – podstawowego składnika smogu. W trybie automatycznym oczyszczacz Klarta Stor 2 zwiększa prędkość filtracji już przy stężeniu PM2.5 powyżej 7 µg/m³, a Klarta Forste 4 powyżej 5 µg/m³.

Jak używać oczyszczacza powierza na alergie?

Prawidłowe używanie oczyszczacza powietrza jest równie istotne jak wybór odpowiedniego urządzenia.

Oto najważniejsze zasady poprawnego korzystania z oczyszczacza przy alergii:

 1. Oczyszczacz powietrza powinien pozostawać włączony przez cały czas, aby mógł na bieżąco usuwać alergeny z powietrza.
 2. Jonizator plazmowy powinien być włączony 24 h / dobę. Będzie przyspieszał proces usuwania kurzu i dezaktywował biologiczne części alergenów roślinnych oraz zwierzęcych.
 3. W przypadku alergii na pyłki roślin ogranicz czas otwierania okien. Wietrz krótko i intensywnie.
 4. Po wietrzeniu pomieszczenia można ręcznie wybrać wyższą prędkość oczyszczania. Umożliwi to szybsze usunięcie alergenów, które dostały się do mieszkania przez otwarte okno.
 5. Należy regularnie oczyszczać filtr wstępny. Duża ilość kurzu i sierści na jego powierzchni utrudnia przepływ powietrza, a co za tym idzie – spowalnia proces oczyszczania powietrza. Filtr wstępny można oczyścić przy pomocy odkurzacza z miękką szczotką pracującego na niskich obrotach.
 6. O potrzebie wymiany filtra HEPA i węglowego urządzenie poinformuje Cię samo.
 7. Oczyszczacz powinien zostać postawiony w takim miejscu, aby nic nie blokowało swobodnego przepływu powietrza wokół niego. Minimalna zalecana odległość między urządzeniem a ścianą czy meblami to 20 cm. Lepiej nie stawiać urządzenia we wnęce.


klarta forste 4 oczyszczacz do 40m2


klarta stor 2 oczyszczacz do 80m2

Przeczytaj również

Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka

Oczyszczacz powietrza w kosztach firmy. Można czy nie?

Oczyszczacz powietrza do 1000 zł? Poznaj Klarta Forste 4

10 odpowiedzi na “Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta”

 1. Klarta pisze:

  Zamykanie szczelnie pokoju to nigdy nie jest dobry pomysł, bo nie możemy pominąć kwestii CO2, które gromadzi się w powietrzu. Powietrze będzie czyste, ale niestety możemy mieć gorsze samopoczucie. Zostawienie uchylonych drzwi do pokoju rozwiązuje problem lub wywietrzniki w oknach też są dobre (o ile okna je posiadają).
  Co do alegrii to na pewno leki + połączenie z oczyszczaczem może zdziałać dużo. Tylko pamiętajmy, że oczyszczacz będzie skutecznie radził sobie w jednym pokoju, jeśli spędzamy w innym pokoju, to tam też przyda się ochrona w postaci oczyszczacza. Polecamy nasze rozwiązania marki Klarta, które wychwytują alergeny i zatrzymują je na filtrze HEPA 🫡

 2. Werona pisze:

  Zastanawiam sie nad oczyszczaczem, jak go używać, żeby nie puchły oczy ? 😣 Zamykać się na wszystkie spusty?

 3. Daga pisze:

  Po blisko dwóch miesiącach używania oczyszczacza w dużej sypialni mogę podzielić się swoją opinią:
  – powietrze jest znacznie lżejsze,
  – oczyszczacz redukuje wszystkie zapachy, w tym zapach świeczek zapachowych!!!
  – ustąpiły wszystkie objawy alergii na roztocza kurzu,
  – filtr wstępny trzeba odkurzać nawet co 2 tygodnie, bo łapie dużo kurzu,
  – na meblach zbiera się mniej kurzu,
  – oczyszczacz pracuje bardzo cicho i nie słychać go w nocy,
  – aplikacja jest intuicyjna.

 4. Klarta.pl pisze:

  Na wstępie przepraszamy za tak późną odpowiedź. Źle skonfigurowaliśmy system komentarzy.

  W tym temacie przygotowaliśmy dedykowany artykuł, do którego lektury zapraszam:
  https://klarta.pl/blog/skuteczne-oczyszczacze-powietrza-na-kurz/

  Krótko napiszę, że nasze oczyszczacze świetnie wspierają redukcję kurzu. Nie jest to jednak problem, na którym skupiają się przede wszystkim. Kurz to duże cząstki, które nie są tak szkodliwe dla człowieka, jak małe cząstki przenikające do płuc czy krwiobiegu.
  Usuwanie kurzu dzieje się przy okazji. I tu warto pamiętać, że przy wyższych obrotach wentylatorach – większym przepływie powietrza, skuteczność usuwania kurzu jest większa. Dlatego np. do większego salonu lepiej wybrać model Stor niż Forste 3, bo jego przepływ jest 2-krotnie większy.

 5. Klarta.pl pisze:

  Na wstępie przepraszamy za tak późną odpowiedź. Źle skonfigurowaliśmy system komentarzy.

  Wentylacja pomieszczeń jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość powietrza. Wentylowanie usuwa przede wszystkim nadmiar CO2, które w wysokich stężeniach jest dla człowieka szkodliwe. Oczyszczacz powietrza nie zastępuje tego procesu.
  Oczyszczacz pomaga usuwać zanieczyszczenia pyłowe i gazowe z powietrza, więc polepsza jakość powietrza, które wpływa do mieszkania przy stałym procesie wentylacji lub tradycyjnym wietrzeniu przez otwarcie okna.

  I tak nawet w smogowe dni czy w czasie pylenia roślin powinniśmy wietrzyć. Gdy problem na zewnątrz jest duży, to lepiej wietrzyć krótko i intensywnie, czyli szerokie otwarcie okien na kwadrans będzie lepsze niż lufcik przez 3 godziny. W pierwszym wypadku oczyszczacz po zamknięciu okien szybko usunie zanieczyszczenia i finalnie dłużej będziemy cieszyć się przyjaznym powietrzem.

 6. Bogna pisze:

  Dzień dobry, jak Państwo oceniają. Jak trzeba wietrzyć przy mocnej alergii? Lepiej to robić czy nie? I jak powinno się używać oczyszczacza? Ps. mam Wasz oczyszczacz powietrza, ten większy model i jestem zadowolona :), tylko chciałabym wiedzieć jak się ma wietrzenie do oczyszczacza.

 7. Kamila G. pisze:

  czyli dobrze rozumiem, ze jak wybiore 11 o skuteczności 95% to usunie 100% alergenów, a jak wybiorę 13 to też 100%?

 8. Syksonka pisze:

  Dzień dobry, czy oczyszczacz będzie usuwał kurz? Mieszkam przy ulicy i mamy bardzo duzo kurzu…

 9. Klarta.pl pisze:

  Oba rodzaje filtrów doskonale radzą sobie zarówno z alergenami zwierzęcymi (kot, pies, roztocza itp.) oraz roślinnymi (pyłki traw, krzewów, drzew). Zatrzymują także zarodniki grzybów i pleśni.

  Filtr klasy E11, który jest sprzedawany standardowo w modelach Forste 3 i Stor zapewnia większy o około 10% przepływ powietrza, co sprawia, że alergeny są wyłapywane szybciej niż miałoby to miejsce w przypadku zastosowania filtrów HEPA H13. Różnice w klasyfikacji E11 i H13 nie są w praktyce tak duże i dotyczą wyłącznie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona, która służy do budowy klasyfikacji filtrów HEPA. Mniejsze i większe cząsteczki są wyłapywane znacznie skuteczniej.
  W przypadku alergenów mamy do czynienia w większości z cząsteczkami o rozmiarach większych niż 0,3 mikrona i oba filtry zatrzymują takie cząsteczki z dokładnością bliską 100%.

  Dlatego efektywniejszym i tańszym rozwiązaniem dla alergików i astmatyków jest filtr E11.

 10. Tomek pisze:

  Czy filtr HEPA H13 jest lepszy w usuwaniu alergenów niż filtr E11, który jest sprzedawany w komplecie z oczyszczaczami powietrza Klarta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przesyłając swój komentarz, wyrażasz zgodę na warunki regulujące publikowanie opinii na klarta.pl.
Klarta Poland Eu Sp z o. o., z siedzibą w Warszawie, będzie pełnić rolę administratora danych osobowych, które podajesz lub zostawiasz, przesyłając swoją opinię. Twoja opinia stanie się widoczna po pozytywnym procesie weryfikacji.