Blog Klarta

Z miłości do zdrowia

Nowości, promocje oraz porady

Pierwsze uruchomienie Klarta Humea WiFi. Co warto wiedzieć?

Gratulujemy zakupu i cieszymy się z zaufania, którym nas obdarzyłeś! Nim rozpoczniesz swoją przygodę z nawilżaczem Klarta Humea WiFi, przeczytaj poniższe kilka punktów dot. uruchomienia i pierwszego użytkowania nawilżacza.

Czytaj dalej piątek, 11.08.2023

Nawilżacz powietrza na katar i kaszel: pomaga? Co warto wiedzieć?

Wilgotność powietrza wpływa na zaskakująco wiele aspektów naszego zdrowia i samopoczucia, będąc często pośrednią lub bezpośrednią przyczyną bólu głowy, zmęczenia, osłabienia koncentracji, zapalenia spojówek i problemów skórnych. Przede wszystkim przekłada się na kondycję naszego układu oddechowego – podatność na infekcje, częstotliwość występowania kaszlu czy kataru. Jak to się dzieje? Dlaczego wilgotność powietrza jest tak ważna? I czy nawilżacz powietrza pomaga lepiej chronić się przed katarem i kaszlem?

Czytaj dalej piątek, 11.08.2023

Oczyszczacz powietrza dla dzieci i niemowląt. Poznaj bezpieczne technologie

Ze względu na małą pojemność wciąż rozwijających się płuc, dzieci wdychają około 50% więcej powietrza na kilogram masy ciała niż dorośli. Tymczasem według szacunków WHO ok. 90% dzieci poniżej 15 roku oddycha na świecie toksycznym powietrzem. Dlatego też wielu rodziców zastanawia się jaki oczyszczacz powietrza dla noworodka wybrać? Czy oczyszczacz powietrza jest dobry dla dzieci? Poznaj bezpieczne technologie oczyszczaczy powietrza Klarta, atrakcyjnych dla rodziców i przyjaznych dzieciom.

Czytaj dalej wtorek, 30.05.2023

Ulga w alergii i rzadsze infekcje – ewaporacyjny nawilżacz powietrza Klarta

Czy nawilżacz pomaga na alergię? Jak ma się nawilżacz powietrza do alergii na roztocza? Jaki nawilżacz dla alergika wybrać? Z badań programu ECAP (Epidemiologii Chorób Alergicznych w Polsce) wynika, iż ponad 40% Polek i Polaków cierpi z powodu alergii. Zbyt niska wilgotność wysusza śluzówki, osłabiając ich działanie obronne przed alergenami czy wirusami. Zbyt wysoka zaś sprzyja rozwojowi roztoczy. Jaki poziom wilgotności jest prawidłowy dla alergików i w końcu jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Czytaj dalej poniedziałek, 15.05.2023

Oczyszczacz powietrza na dym papierosowy? Bezkompromisowe modele Klarta

Jaki powinien być oczyszczacz powietrza dla palaczy? Przede wszystkim wydajny, o dużej powierzchni filtrów, szybko reagujący na dym papierosowy, niedrogi w zakupie i utrzymaniu. Najlepiej, aby dodatkowo posiada jonizację powietrza, która wspiera usuwanie uporczywego zapachu dymu papierosowego.

Czytaj dalej piątek, 12.05.2023

Oczyszczacz powietrza na roztocza: 75% mniej roztoczy w powietrzu

Czy istnieją urządzenia do zabijania roztoczy? Zespół naukowców z Monachium dowodzi, iż oczyszczacze powietrza mogą zmniejszyć stężenie roztoczy w sypialni nawet o 75%. W przypadku białka psiej śliny jest to nawet 89%. To bardzo obiecujące dane, które utwierdzają nas w przekonaniu, że rozwój oczyszczaczy ma sens. Dlatego też od 2017 roku udoskonalamy nasze modele, zwiększając powierzchnię chłonną filtrów, inwestując w laserowe czujniki jakości powietrza czy wprowadzając technologię jonizacji plazmowej. Jaki oczyszczacz powietrza dla alergików wybrać? I jak oczyszczacze powietrza Klarta przyczyniają się do neutralizacji roztoczy i poprawy samopoczucia alergików?

Czytaj dalej piątek, 12.05.2023
1 2 3 4 5