Blog Klarta

Oczyszczacz powietrza do 1000 zł? Poznaj Klarta Forste 4

Opublikowano: poniedziałek, 08.04.2024
Klarta Forste 4 white w sypialni

Oczyszczacz powietrza jest jednym z podstawowych narzędzi w walce o zdrowe powietrze w domu. Usuwa groźne dla zdrowia pyły zawieszone, redukuje poziom alergenów, pomaga w usuwaniu kurzu, niweluje nieprzyjemne zapachy. Czy tani oczyszczacz powietrza ma sens? Jak cena może potencjalnie wpływać na efektywność oczyszczania? Klarta Forste 4 udowadnia, że poniżej 1000 zł można znaleźć oczyszczacz dostosowany do polskich realiów, bezkompromisowy wobec smogu, spalin czy codziennego kurzu.

Klarta Forste 4 – 5 najważniejszych zalet

 • Bezkompromisowy charakter
 • 3 tryby automatyczne
 • Wi-Fi i sterowanie mobilne – oczyszczacz typu smart
 • Cicha i energooszczędna praca
 • Skuteczne filtry

Bezkompromisowy charakter – precyzyjne czujniki, restrykcyjny algorytm

wyświetlacz oczyszczacza
Panel sterowania i wyświetlacza oczyszczacza powietrza Klarta w limitowanej wersji Wood.

Precyzyjny czujnik laserowy IQ Sensor zapewnia dokładny pomiar stężenia cząsteczek PM2.5 – podstawowego składnika smogu. Oprócz poziomu pyłów zawieszonych, oczyszczacz Klarta mierzy również temperaturę oraz wilgotność powietrza w pomieszczeniu, czyli podstawowych czynników wpływających na komfort oddychania. W trybie automatycznym oczyszczacz Klarta Forste 4 zwiększa swoje obroty, kiedy tylko stężenie najgroźniejszej frakcji smogu przekracza 5 µg/m³.

System oceny jakości powietrza oraz algorytmy trybów automatycznych inspirowane są najnowszymi normami powietrza WHO.

Idealny oczyszczacz to taki, o którym na co dzień zapominasz

Współczesne gospodarstwo domowe jest pełne sprzętów angażujących codziennie uwagę swoich właścicieli. Oczyszczacz powietrza nie musi i nie powinien taki być. Dlatego też m.in. w swoich modelach przywiązujemy dużą wagę do ich automatyki. Chcemy, by były to urządzenia jak najbliższe  użytkownikom, autonomiczne i nie odwracające uwagi od codziennych spraw.

Stąd też m.in. zaprojektowaliśmy 3 restrykcyjne tryby automatyczne (Auto Silent, Auto Normal i Auto Turbo) dopasowane do pory dnia, ale też indywidualnych potrzeb naszych klientów. 

Smart charakter – spersonalizowane automatyzacje i wygodne sterowanie

Aplikacja mobilna Smart Life - Smart Living
Niski poziom zanieczyszczeń powietrza w aplikacji mobilnej Smart Life

Oczyszczacze i nawilżacze Klarta wyposażone są standardowo w moduł Wi-Fi, będąc kompatybilnymi z aplikacją mobilną Smart Life. Sterowanie mobilne to nie tylko wygoda, ale także dostęp do wielu atrakcyjnych funkcji:

 • Własne automatyzacje (reguły pracy) w oparciu o parametry jakości powietrza lub indywidualne preferencje
 • Wygodny podgląd aktualnych i wcześniejszych danych dot. zanieczyszczeń pyłowych
 • Dostęp do wszystkich 3 trybów automatycznych
 • Dostęp do pełnego wachlarza 8 poziomów prędkości
 • Możliwość sterowania oczyszczaczem z dowolnego miejsca na świecie

Dla bardziej konserwatywnych użytkowników, preferujących tradycyjne rozwiązania, mamy dotykowy wyświetlacz oraz pilot z fizycznymi przyciskami. Rodzice i opiekunowie dzieci mogą skorzystać z blokady rodzicielskiej.

Niesłyszalny strażnik czystego powietrza

Klarta Forste 4 udowadnia też, że skuteczna filtracja powietrza nie musi wiązać się z hałasem. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi NIDEC wysoka wydajność oczyszczacza powietrza Klarta idzie w parze z cichą i energooszczędną pracą. Głośność trybu Silent w modelu Klarta Forste 4 wynosi 20 dB. W większości polskich sypialni sprawdzi się natomiast Auto Silent, w którym Forste 4 korzysta z 3 z 8 poziomów prędkości, gwarantując 120 m3/h wydajności przy głośności nie przekraczającej 32 dB

Niskie zużycie prądu już od 5 W korzystnie wpływa na koszty eksploatacji oczyszczaczy powietrza Klarta, a jednocześnie czyni nasze urządzenia przyjaznymi dla środowiska.

4 stopniowy system filtracji, w tym jonizator plazmowy ION Plasma Air

Filtry do oczyszczacza powietrza Klarta Forste 4

Dobry oczyszczacz potrafi usunąć niemal 100% zanieczyszczeń obecnych w powietrzu. Radzi sobie zarówno ze smogiem, jak i z alergenami, oparami tłuszczu z kuchni, sierścią zwierząt czy kłębkami kurzu. Potrafi także zneutralizować nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy (np. benzen, aceton, formaldehyd i inne LZO).

O efektywność filtracji Klarty Forste 4 dbają:

 • Filtr wstępny w formie gęstej siateczki, która zatrzymuje mechanicznie kurz, włosy i sierść zwierząt,
 • Filtr HEPA H13 EF, a więc wzmocniony fil tr HEPA o dodatkowych lamelkach, Bardzo skuteczny w oczyszczaniu powietrza z pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10 (głównych składników smogu), a także alergenów wziewnych, pyłków roślinnych i zarodników pleśni i grzybów,
 • Filtr węglowy, który pochłania szkodliwe gazy, m.in. formaldehyd i benzen oraz neutralizuje brzydkie zapachy,
 • Jonizator ION Plasma Air, który tworząc pole elektrostatyczne, przyciąga cząsteczki kurzu, a także zarodniki pleśni, grzybów oraz wirusy i bakterii, wspomagając proces oczyszczania powietrza.

Atrakcyjna cena

Klarta Forste 4 rodzina radość oczyszczacz dzieci
Czas wolny z rodziną. W tle oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4

A wszystkie wymienionej wyżej zalety i funkcjonalności w przystępnej, niskiej cenie. Zależy nam na tym, by jak najwięcej polskich rodzin mogło cieszyć się czystym, zdrowym powietrzem w swoich domach. Dlatego też projektując nasze oczyszczacze staramy się znaleźć zdrowy balans pomiędzy poziomem zaawansowania technologicznego, a kosztem produkcji urządzeń, tworząc oczyszczacze na każdą kieszeń.

Prowadzimy też outlet Klarta, gdzie znajdziesz praktycznie nowe, odnowione fabryczne oczyszczacze i nawilżacze Klarta, oszczędzając dodatkowe pieniądze.

Jesteśmy już w 50 tysiącach polskich domów, a liczba ta stale rośnie! To napawa nas dumą i motywuje do dalszego rozwoju. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzacie markę Klarta.

Mapa klientów Klarta
Mapa klientów, którzy wybrali markę Klarta

Klarta Forste 4 – oczyszczacz na miarę potrzeb Polaków

Analizując dane GIOŚ dotyczące głównych zanieczyszczeń w Polsce na pierwszy plan wysuwa się smog, a wraz z nim pyły zawieszone PM2,5 i PM10 oraz benzo(a)piren i inne wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (dioksyny, furany). Częstym problem są jednak również związki lotne, np. tlenek azotu czy dwutlenek siarki. 

Dlatego też Klarta Forste 4 jest jednym z najbardziej bezkompromisowych oczyszczaczy na rynku. Jest również jedynym dostępnym obecnie modelem poniżej 1000 zł, który tak szybko reaguje na rosnący poziom substancji występujących w smogu. Każde przekroczenie 5 µg/m³ PM2,5 powoduje zwiększenie prędkości. Stężenie powyżej 30 µg/m³ oczyszczacze Klarta uznają już zaś za niedopuszczalne.

Kolejnym częstym powodem kupna oczyszczacza powietrza są alergie wziewne. Przeprowadzona przez nas sonda pokazuje, że aż 98% alergików odczuwa ulgę korzystając z oczyszczaczy marki Klarta. Roztocza kurzu domowego, pyłki traw, pokrzywy, brzozy czy lipy, zarodniki grzybów i pleśni. Wszystkie skutecznie zatrzymywane są przez pojemny filtr HEPA Klarty Forste 4.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o Klarta Forste 4

1. Co to za firma Klarta?

Jesteśmy Polską marką oczyszczaczy powietrza i nawilżaczy powietrza. Od 2017 roku nieustannie rozwijamy nasze produkty. Nasi inżynierowie w Polsce są pomysłodawcami i testerami rozwiązań, które powstają później przy współpracy z zaprzyjaźnioną fabryką w Chinach. Produkcja oczyszczaczy w Chinach pozwala nam zoptymalizować koszty. Dzięki pełnej, bieżącej współpracy jesteśmy w stanie dostarczyć wysokiej jakości konstrukcje o unikalnych często rozwiązaniach (np. 3 x Auto Mode).

2. Czy oczyszczacz powietrza zmniejsza ilość kurzu?

Tak, oczyszczacz powietrza może być bardzo skuteczny w neutralizacji kurzu, pod warunkiem, że mówimy o drobinkach unoszących się w powietrzu. Nie jest on w stanie wchłonąć kurzu znajdującego się pod łóżkiem albo w pościeli. Tu najlepiej sprawdzają się odkurzacz oraz regularne pranie.

3. Jak zresetować filtr w Klarta Forste 4?

Przytrzymaj przycisk “Ion” na panelu wyświetlacza przez kilka sekund, aż do usłyszenia sygnału dźwiękowego. Spowoduje to reset urządzenia, a komunikat sam zniknie.

Przeczytaj również

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Oczyszczacz na astmę: 96 % astmatyków korzystających z oczyszczaczy Klarta zaobserwowało poprawę samopoczucia

Oczyszczacz powietrza – czy warto? 10 powodów na tak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przesyłając swój komentarz, wyrażasz zgodę na warunki regulujące publikowanie opinii na klarta.pl.
Klarta Poland Eu Sp z o. o., z siedzibą w Warszawie, będzie pełnić rolę administratora danych osobowych, które podajesz lub zostawiasz, przesyłając swoją opinię. Twoja opinia stanie się widoczna po pozytywnym procesie weryfikacji.