Blog Klarta

Z miłości do zdrowia

Nowości, promocje oraz porady

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Blisko 50% użytkowników oczyszczaczy powietrza Klarta to alergicy. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, w najnowszej linii oczyszczaczy powietrza wprowadziliśmy udogodnienia, które zwiększają skuteczność ochrony przed skutkami alergii wziewnej. Dzięki temu Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2 to idealne oczyszczacze powietrza dla alergików i astmatyków.

Czytaj dalej piątek, 26.04.2024

Oczyszczacz powietrza jako pochłaniacz kurzu? Tak, ale…

Czy oczyszczacz powietrza pochłania kurz? Tak, ale po pierwsze nie każdy, a po drugie żaden nie wyeliminuje go w pełni. Oczyszczacze Klarta są przystosowane do zatrzymywania m.in. kurzu, ale nie sprawią, że całkowicie zniknie on z domu. Wyjaśniamy, jakie cechy powinno spełniać urządzenie skuteczne w walce z kurzem i co zrobić, żeby dawało możliwie najlepsze rezultaty.

Czytaj dalej piątek, 21.06.2024

Czy filtr HEPA można myć wodą? Wyjaśniamy wątpliwości

Filtry w oczyszczaczu powietrza zatrzymują zanieczyszczenia, dlatego ulegają zabrudzeniu. Najłatwiej dostrzec to na filtrze HEPA. Duża ilość zanieczyszczeń spowalnia oczyszczanie powietrza. Może w takiej sytuacji warto umyć filtr HEPA w wodzie? Zdecydowanie nie!

Czytaj dalej wtorek, 11.06.2024

Oczyszczacz na astmę: 96 % astmatyków korzystających z oczyszczaczy Klarta zaobserwowało poprawę samopoczucia

Jaki oczyszczacz powietrza dla astmatyka warto kupić? Czy oczyszczacz powietrza pomaga na astmę? W badaniu, które przeprowadziliśmy na przełomie 2021 i 2022 roku, aż 96% astmatyków korzystających z naszych urządzeń zaobserwowało poprawę samopoczucia. 32% z nich odnotowało wyraźne złagodzenie objawów astmatycznych. Liczby te nie tylko nas cieszą, ale także motywują do dalszego działania i ciągłego udoskonalania naszych produktów. Jak oczyszczacze powietrza Klarta pomagają astmatykom?

Czytaj dalej wtorek, 07.05.2024

Oczyszczacz powietrza – czy warto? 10 powodów na tak!

Nie masz jeszcze oczyszczacza powietrza i zastanawiasz się, czy jego zakup naprawdę ma sens? Nasze urządzenia usuwają różne rodzaje zanieczyszczeń, dlatego istnieje wiele powodów, żeby z nich korzystać. Potwierdzają to nie tylko opinie ekspertów, ale przede wszystkim opinie dotychczasowych użytkowników. Oto kilka argumentów przemawiających za tym, że warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza.

Czytaj dalej poniedziałek, 29.04.2024

Objawy zbyt suchego powietrza w Twoim domu

Coraz częściej pojawiające się infekcje dróg oddechowych, uczucie zmęczenia, gorsza jakość snu  i suchość w gardle nad ranem. Co łączy te dolegliwości? Jedną z bardziej prawdopodobnych odpowiedzi jest przebywanie w suchym otoczeniu. Jakie są objawy zbyt suchego powietrza w mieszkaniu? Jak sprawdzić czy powietrze jest suche? Jak skutecznie przeciwdziałać niskiej wilgotności?

Czytaj dalej wtorek, 23.04.2024
1 2 3 4 5 6 9