Blog Klarta

Oczyszczacz powietrza do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego

Opublikowano: wtorek, 26.07.2022
klarta stor 2 gold w salonie

Co powinien usuwać oczyszczacz powietrza do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego

Dobry oczyszczacz powietrza do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego powinien wyróżniać się kompleksowym działaniem. W takim miejscu w powietrzu obecne są bowiem różne rodzaje zanieczyszczeń.

Lotne związki organiczne

Pierwszym źródłem zanieczyszczeń powietrza są kosmetyki wykorzystywane do zabiegów fryzjerskich i kosmetycznych. Znaczna część z nich zawiera lotne związki organiczne, które charakteryzują się łatwym przechodzeniem w postać gazu. Do tej grupy należą m.in.:

  • Formaldehyd podrażnia spojówki i drogi oddechowe, może kumulować się w oskrzelach. Występuje np. w lakierach i utwardzaczach do paznokci oraz preparatach do keratynowego prostowania włosów.
  • Aceton wykorzystywany w czystej postaci do usuwania manicure’u hybrydowego i tytanowego bywa przyczyną bólów i zawrotów głowy oraz mdłości.
  • Toluen obecny np. w produktach do rozjaśniania włosów, lakierach do paznokci może negatywnie oddziaływać na drogi oddechowe i układ nerwowy.

Na szkodliwe działanie LZO narażeni są przede wszystkim pracownicy zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, co ma związek z długotrwałym kontaktem z nimi.

Bakterie i wirusy

Żaden oczyszczacz powietrza nie jest w stanie ochronić przed zakażeniem wirusem lub bakterią na skutek bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną albo dotknięcia zainfekowanego przedmiotu. Jednak oczyszczacz z odpowiednimi technologiami skutecznie wychwytuje patogeny obecne w powietrzu, a tym samym redukuje ryzyko zakażenia.

Pyły zawieszone

Oczyszczacz powietrza do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego powinien też zapewniać ochronę przed smogiem. W sezonie grzewczym do przekroczenia dopuszczalnych poziomów pyłów zawieszonych dochodzi niemal w całej Polsce. Smog obecny jest zatem w większości takich zakładów, podobnie jak w innych budynkach.

Alergeny

Alergie uznawane są już za chorobę cywilizacyjną, dlatego nie ulega wątpliwości, iż spora część pracowników i klientów salonu zmaga się z alergią oddechową. Oczyszczacz powietrza może skutecznie usuwać z powietrza pyłki roślinne, zarodniki pleśni, roztocza i sierść, a tym samym znacząco poprawia komfort życia alergików.

klarta forste 4 silver w pokoju

Jak oczyszczacze Klarta dbają o powietrze w salonach fryzjerskich i kosmetycznych

Oczyszczacze powietrza Klarta Forste 4 i Klarta Stor 2 są w stanie usunąć wszystkie rodzaje zanieczyszczeń obecnych w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. To zasługa kompleksowego działania obecnych w urządzeniach technologii.

Filtr HEPA

Filtr HEPA H13 EF 99.97%, obecny w oczyszczaczach Klarta zatrzymuje:

  • pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, czyli podstawowe składniki smogu,
  • pyłki roślinne, kurz i jego roztocza, zarodniki pleśni oraz sierść,
  • bakterie i wirusy.

Filtr węglowy

Drugim ważnym elementem systemu filtrującego oczyszczaczy Klarta jest filtr węglowy, który pochłania:

  • lotne związki organiczne,
  • nieprzyjemne zapachy.

Jonizacja ION Plasma Air

Oczyszczacze Klarta Stor 2 i Klarta Forste 4 wyposażone są również w jonizację plazmową ION Plasma Air. Jonizatory plazmowe generują trwałe jony ujemne i dodatnie, które pomagają w usuwaniu m.in. wirusów i bakterii.

klarta stor 2 white panel i wskaźnik jakości powietrza

Inne cechy idealnego oczyszczacza powietrza do salonów urody

Obecność skutecznych technologii oczyszczania to nie jedyna ważna cecha dobrego oczyszczacza powietrza do salonu kosmetycznego i fryzjerskiego. Pod uwagę warto wziąć także kilka innych parametrów.

Wysoka wydajność

Odpowiednia wydajność jest niezbędna dla efektywnej ochrony przed zanieczyszczeniami. Im wyższy CADR, tym większe pomieszczenie może obsłużyć oczyszczacz. Klarta Forste 4 została przystosowana do pracy w pokojach o powierzchni do 40 m2. Klarta Stor 2 sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni do 80 m2. Oczyszczacze Klarta są zatem odpowiednie zarówno do mniejszych, jak i do większych salonów urody.

Dobry tryb automatyczny

W smogowe dni dobry tryb automatyczny zapewnia lepszą ochronę zdrowia. Oczyszczacz sam bowiem reaguje na pogorszenie jakości powietrza i przyspiesza pracę, aby szybko obniżyć stężenie smogu.

Oczyszczacze powietrza Klarta wykorzystują laserowe czujniki PM2,5. Uwzględniają poziom głównego składnika smogu i gwarantują jego precyzyjny pomiar. Ponadto dostępne są tu aż trzy tryby automatyczne (3 x AUTO Select Mode), co pozwala na idealne dopasowanie sposobu pracy do aktualnych potrzeb. Algorytm trybów auto inspirowany europejskimi normami czystości powietrza zapewnia szybką reakcję na wysokie stężenie pyłów.

Cicha praca

Oczyszczacz powietrza do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego powinien być w stanie pracować tak cicho, aby nie zakłócać komfortu klientów i klientek. Oczyszczacz Klarta Forste 4 w najniższej prędkości generuje hałas 20 dB, natomiast Klarta Stor 2 – 24 dB. Urządzenia są więc ciche jak szept.

Wygodne sterowanie

oczyszczacz klarta sterowanie aplikacją mobilną

Obsługa oczyszczacza powietrza powinna być łatwa i intuicyjna, żeby nie zaprzątała głowy pracownikom salonu. Oczyszczacze powietrza Klarta zostały wyposażone w moduł wi-fi i można nimi sterować przez aplikację. Dostępne jest w niej m.in. tworzenie reguł pracy. Można zatem zaprogramować urządzenie tak, żeby w wybranych momentach samo zmieniało tryb pracy, dostosowując się np. do pory dnia (a tym samym natężenia ruchu w salonie) lub stanu powietrza.

Piękny design

Salony kosmetyczne i fryzjerskie to miejsca, które odwiedzamy, żeby zadbać o swoją urodę, lecz także poprawić sobie samopoczucie. Ładne wnętrza korzystnie wpływają na nastrój, dlatego takie miejsca urządzane są zwykle z troską o najdrobniejsze szczegóły. Oczyszczacz powietrza nie może tego efektu popsuć, zatem jego wygląd jest tu szczególnie ważny.

Oczyszczacze powietrza Klarta zostały zaprojektowane z dbałością o estetykę. Opływowe kształty idealnie wpisują się w trendy aranżacyjne, ponieważ nadają wnętrzom przyjemny, odprężający charakter. Kilka dostępnych wersji kolorystycznych umożliwia natomiast wybór oczyszczacza perfekcyjnie dopasowanego do każdego wnętrza.

Przeczytaj również

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka

Oczyszczacz powietrza w kosztach firmy. Można czy nie?

Oczyszczacz powietrza do 1000 zł? Poznaj Klarta Forste 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przesyłając swój komentarz, wyrażasz zgodę na warunki regulujące publikowanie opinii na klarta.pl.
Klarta Poland Eu Sp z o. o., z siedzibą w Warszawie, będzie pełnić rolę administratora danych osobowych, które podajesz lub zostawiasz, przesyłając swoją opinię. Twoja opinia stanie się widoczna po pozytywnym procesie weryfikacji.