Blog Klarta

Klarta Humea Wifi czy Humea Grande – wybierz odpowiedni nawilżacz do swoich potrzeb

Opublikowano: wtorek, 20.02.2024
Klarta Huma Grande czy Humea WIFI - jaki nawilżacz powietrza

Klarta Humea WiFi to nasz rynkowy bestseller. Doceniana za swój uniwersalny charakter i tanią obsługę. Jest częstym wyborem rodziców zatroskanych o swoje dzieci, alergików, astmatyków, jak również osób pracujących w biurze czy w domu. 

Dla użytkowników z nieco większym metrażem, stworzyliśmy Klartę Humeę Grande. Większa, mocniejsza i przede wszystkim 2 razy wydajniejsza, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie standardowy nawilżacz to za mało.

Który nawilżacz powietrza Klarta jest dla Ciebie? Odkryj najważniejsze cechy i różnice między modelami.

Klarta Humea WiFi czy Klarta Humea Grande – najważniejsze różnice

Różnice w naszych nawilżaczach znajdziesz przede wszystkim w: wydajności nawilżania (300 ml/h vs 650 ml/h), wielkości zbiornika na wodę (3 vs 4 litry), sposobach mierzenia poziomu wody (pływak vs elektrody), kolorach obudowy oraz rodzajach podświetlenia.

Klarta Humea WIFI
Klarta Humea Grande
Wydajność nawilżania: 300 ml/h 
Wydajność nawilżania: 650 ml/h
Do małych i średnich pomieszczeń – max. 44 m2Do średnich i dużych pomieszczeń – max. 80 m2
3-litrowy zbiornik na wodęWiększy, 4-litrowy zbiornik na wodę
Wbudowany higrostat: Automatyczna regulacja wilgotności, sygnalizacja braku wodyWbudowany higrostat: Automatyczna regulacja wilgotności, sygnalizacja braku wody
Pływak mierzący poziom wody Przewodnościowy czujnik obecności wody (elektrody)
Lampka nocna: Ciepłe światło o 3 stopniach intensywności świecenia do sypialniLampka nocna 7 kolorów: Stwórz kojącą atmosferę do snu, pastelowe delikatne kolory
2 kolory obudowy: biały i beżowy2 kolory obudowy: biały i czarny
Wi-Fi i sterowanie mobilneWi-Fi i sterowanie mobilne
4 prędkości + tryb auto: Indywidualne ustawienia nawilżania i dopasowanie prędkości automatycznie4 prędkości + tryb auto: Indywidualne ustawienia nawilżania i dopasowanie prędkości automatycznie
Cena: 699 zł 499 złCena: 1099 zł 799 zł

Kiedy wybrać Klarta Humea WiFi?

Klarta Humea WiFi to uniwersalny nawilżacz ewaporacyjny do standardowych potrzeb. Najlepiej sprawdza się w:

 • sypialniach,
 • pokojach dziecięcych
 • mniejszych salonach,
 • gabinetach do pracy i nauki

3-litrowy zbiornik na wodę zapewnia kilkunastogodzinną pracę bez konieczności wymiany wody, zaś wbudowany higrometr i higrostat pozwalają w pełni kontrolować poziom nawilżenia pomieszczenia.

sterowanie-aplikacja-klarta-humea-wifi

Dzięki obecności Wi-Fi i integracji z aplikacją Smart Life – Smart Living, możesz wygodnie sterować nawilżaczem.

Ustawiać własne reguły pracy, np. zwiększać lub zmniejszać obroty w zależności od poziomu wilgotności.

Włączenie czy wyłączenie się urządzenia, bądź poszczególnych funkcji o określonej godzinie lub np. po powrocie użytkownika do domu.

Klarta Humea Wifi

Inteligentny, ewaporacyjny nawilżacz powietrza. Sprawdza się w pomieszczeniach do 44 m².

Sprawdź

Ceniona za prostą i intuicyjną obsługę oraz niedrogie filtry wymienne (109 zł za komplet na rok)

Klarta Humea WiFi jest świetnym wyborem dla osób zaczynających swoją przygodę z nawilżaczami powietrza.

Kiedy warto kupić Klarta Humea Grande WiFi?

Zawsze wtedy, gdy standardowy nawilżacz powietrza wydaje się niewystarczający.

Klarta Humea Grande WiFi to nawilżacz stworzony z myślą o pracy w trudnych warunkach:

 • bardzo suchym powietrzu,
 • dużych powierzchniach – otwartych salonach z kuchniach, biurach, loftach przestrzeniach typu open space
 • domach z rekuperacją i ogrzewaniem podłogowym
 • obiektach ogrzewanych i wentylowanych za pomocą klimatyzacji – np. nowoczesnych biurowcach i hotelach

Klarta Humea Grande WiFi

Nowy, 2x bardziej wydajny. Do salonu, biur, dużych pokoi, aż do 80m².

Sprawdź

Największym atutem Humei Grande jest jej niecodzienna wydajność nawilżania – 650 ml/h. To ona przekłada się na szybkość nawilżania powietrza.

Dzięki temu może być też alternatywą dla urządzeń 2w1, wybieranych często właśnie ze względu na dużą wydajność nawilżania.

Zobacz polecany zestaw oczyszczacz powietrza z nawilżaczem do 80 m2: Klarta Stor 2 + Klarta Humea Grande WiFi

Klarta Humea Grande jest świetnym wyborem dla wszystkich mierzących się z trudnymi warunkami, szukających nawilżaczy do dużych pomieszczeń lub urządzeń, które szybko podniosą wilgotność w danym miejscu.

Wybierz nawilżanie ewaporacyjne i odłóż zmartwienia na bok

Zarówno Klarta Humea WiFi, jak i Klarta Humea Grande WiFi wykorzystują zdrową formę nawilżania: ewaporację (parowanie na chłodno).

Wyposażone w zbiornik z wodą, filtr powiększający powierzchnię parowania oraz wentylator, są w stanie w prosty, a jednocześnie tani i higieniczny sposób nawilżyć każdą przestrzeń.

Schemat działania nawilżacza ewaporacyjnego Klarta Humea WiFi
Schemat działania nawilżacza ewaporacyjnego Klarta Humea WiFi

Wentylator zasysa otworami suche powietrze do środka nawilżacza. Następnie wymusza jego przepływ przez filtr ewaporacyjny. Umieszczony na stałe w wodzie, filtr ten jest zawsze wilgotny.

W rezultacie powietrze ulega nawilżeniu i wilgotne trafia do pomieszczenia poprzez górny otwór wylotowy. Generowana para jest niewidoczna, co w naturalny sposób zapobiega przenoszeniu bakterii i zanieczyszczeń osadowych.

Odkryj korzyści płynące ze zdrowego nawilżania powietrza

 • Łatwiejsze oddychanie i nawilżone gardło – nawilżone śluzówki nosa i gardła  ułatwiają pozbywanie się gromadzącej się wydzieliny, rzadsze objawy kataru i kaszlu
 • Poprawa kondycji układu odpornościowego – nawilżenie śluzówek przekłada się na zmniejszenie dolegliwości alergicznych, astmatycznych i wpływa na wzmocnienie bariery  immunologicznej.

  Zdaniem naukowców z Yale University School of Medicine suche powietrze osłabia proces uwalniania interferonów i białek sygnalizacyjnych, które służą do ostrzegania komórek sąsiadujących z zakażonymi o istniejącym zagrożeniu.
 • Właściwa wilgotność skóry – kluczowa dla utrzymania jej w zdrowiu i widocznie redukuje oznaki starzenia. 
 • Korzystnie wpływa na film łzowy – redukuje liczbę mrugnięć i przeciwdziała syndromowi suchego oka.
 • Poprawia komfort snu – ułatwia zasypiania i wpływa pozytywnie na poziom energii po przebudzeniu
 • Redukuje ilość kurzu w powietrzu – suche powietrza sprzyja unoszeniu się cząsteczek kurzu. Wilgotne zaś skleja kurz, który cięższy opada na powierzchnię. Dzięki temu staje się łatwiejszy do usunięcia podczas regularnego sprzątania.

Dbaj o higienę nawilżacza, a on zadba o Twoją – jak używać Klarta Humea WiFi i Klarta Humea Grande?

Odpowiednia, świadoma eksploatacja nawilżacza wpłynie pozytywnie nie tylko na Twoje zdrowie i samopoczucie, ale także wydłuży żywotność materiałów eksploatacyjnych.

6 miesięcy wynosi szacowana przez nas żywotność filtrów ewaporacyjnych, zarówno w przypadku Humei WiFi, jak i Humei Grande WiFi.

Udokumentowany przez nas rekord zdatności filtra do użycia wynosi obecnie 7,5 miesiąca. Przy odpowiedniej eksploatacji wierzymy, że jest on do pobicia ☺

Zasady korzystania z nawilżacza Klarta Humea WiFi i Klarta Humea Grande są analogiczne i wyglądają następująco:

1. Wody w nawilżaczu używaj przez max. 24 godziny

Woda kranowa zawiera bezpieczne ilości chloru, który pozwala zadbać o higieniczne warunki w zbiorniku wody przez około 24 godziny. Po tym czasie warto wylać wodę i zastąpić ją świeżą.

2. Wymieniaj wodę po każdym użyciu nawilżacza

Regularna wymiana wody zapobiega rozwojowi bakterii i drobnoustrojów w zbiorniku nawilżacza. Dlatego też po każdym użyciu sprzętu wylej z niego resztkę wody, przepłukaj, a następnie dopiero wlej świeżą wodę.

Możesz co jakiś czas dolać wodę do nawilżacza korzystając z okienka umieszczonego na bocznej pokrywie. Jednak przy całkowitej wymianie wody, pamiętaj o wylewaniu resztek

3. Co kilka dni myj zbiornik

Co kilka dni przemyj pojemnik na wodę ciepłą wodą z delikatnym detergentem (może być płyn do mycia naczyń), a następnie dokładnie wypłucz.

4. Odkamienianie filtra

Osadzanie się wapiennego osadu na filtrze jest niestety wpisane w eksploatację wszystkich urządzeń, które korzystają z wody. Dlatego nie martw się, jeżeli zobaczysz kamień na filtrze w swojej Humei WiFi lub Humei Grande. W celu pozbycia się kamienia, wstaw co 2 tygodnie filtr do kąpieli wodnej w roztworze wody i kwasku cytrynowego.

5. Pamiętaj o obracaniu filtra

Prosty trik, który może znacząco wydłużyć żywotność Twojego filtra. Konstrukcja filtrów Klarta Humea WiFi i Klarta Humea Grande WiFi umożliwia ich obracanie. Dzięki temu kamień gromadzący się w trakcie odparowywania wody w górnej strukturze filtra znajdzie się w wodzie i ulegnie rozpuszczeniu. Najłatwiej jego resztek pozbyć się wylewając resztkę wody przed nalaniem nowej.

FAQ – najważniejsze pytania o Klarta Humea Grande i Klarta Humea WiFi

 1. Co ile wymieniać filtr w nawilżaczach Klarta?

W przypadku regularnej eksploatacji (codziennie, kilkanaście godzin dziennie), filtr ewaporacyjny należy wymieniać co 6 miesięcy. W przypadku bardzo wapiennej wody, nie opróżniania resztek i nie obracania filtra, czas ten może ulec skróceniu.

 1. Czy wlewać wodę przefiltrowaną, np. przez dzbanki Brita?

Z jednej strony taka woda zawiera mniej kamienia, z drugiej pozbawiona jest większości chloru. Chlor zaś niszczy wpadające z powietrzem drobnoustroje, w tym te, które odpowiadają za brzydki zapach.  Dlatego też naszym zdaniem łatwiej utrzymać prawidłową higienę nawilżacza przy użyciu zwykłej wody z kranu.

 1. Czy nawilżacz powietrza powoduje kaszel lub inne niepożądane skutki dla zdrowia?

Wręcz przeciwnie. Nawilżacz powietrza pomaga przeciwdziałać nieprzyjemnym skutkom suchego powietrza, takim jak chociażby suchy kaszel, chrypka, podrażnienia skóry.

Przeczytaj również

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Oczyszczacz powietrza jako pochłaniacz kurzu? Tak, ale…

Czy filtr HEPA można myć wodą? Wyjaśniamy wątpliwości

Oczyszczacz na astmę: 96 % astmatyków korzystających z oczyszczaczy Klarta zaobserwowało poprawę samopoczucia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przesyłając swój komentarz, wyrażasz zgodę na warunki regulujące publikowanie opinii na klarta.pl.
Klarta Poland Eu Sp z o. o., z siedzibą w Warszawie, będzie pełnić rolę administratora danych osobowych, które podajesz lub zostawiasz, przesyłając swoją opinię. Twoja opinia stanie się widoczna po pozytywnym procesie weryfikacji.