Blog Klarta

Nawilżacz powietrza do biura. 5 zalet nawilżonego powietrza

Opublikowano: wtorek, 16.01.2024
Nawilżacz powietrza do biura - Klarta

Wiele biur wyposażonych jest w klimatyzację, a skutek uboczny jej pracy stanowi osuszanie powietrza. Z tego powodu problemy z wilgotnością występują w takich miejscach zarówno zimą, jak i latem.

Najlepszy sposób na rozwiązanie ich to zastosowanie dobrego nawilżacza powietrza. Utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia powietrza w biurze jest ważne i to z kilku przyczyn.

Mniej L4 spowodowanych infekcjami

Nagła choroba jednego pracownika może utrudnić funkcjonowanie firmy, a kiedy zachorowań jest więcej, sytuacja dodatkowo się komplikuje. Występowanie niektórych schorzeń można ograniczyć właśnie poprzez utrzymanie w biurze optymalnej wilgotności powietrza, ponieważ jego przesuszenie sprzyja zachorowaniom.

Jednym ze skutków oddychania suchym powietrzem jest wysychanie błony śluzowej dróg oddechowych. W efekcie obecne w nabłonku nosa rzęski, które mają za zadanie oczyszczać wdychane powietrze, przestają prawidłowo spełniać swoją funkcję. Dzięki temu wirusy i bakterie mają ułatwiony dostęp do organizmu. 

Klarta Humea Grande WiFi

Nowy, 2x bardziej wydajny. Do salonu, biur, dużych pokoi, aż do 80m².

Sprawdź

Ponadto według naukowców z Yale University School of Medicine suche powietrze osłabia proces uwalniania interferonów i białek sygnalizacyjnych, które służą do ostrzegania komórek sąsiadujących z zakażonymi o zagrożeniu. 

Niska wilgotność sprzyja zatem zachorowaniom np. na przeziębienie, grypę czy zapalenie zatok. To popularne przyczyny zwolnień lekarskich, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.

Lepsze samopoczucie pracowników

Większa podatność na choroby zakaźne to nie jedyny skutek przebywania w pomieszczeniach o zbyt niskiej wilgotności powietrza. Inne dolegliwości zdrowotne spowodowane jego przesuszeniem to:

  • drapanie w gardle i suchy kaszel – także stanowią efekt przesuszenia śluzówki dróg oddechowych,
  • pieczenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu – w tym przypadku bezpośrednią przyczynę stanowi przesuszenie śluzówki oka, któremu dodatkowo sprzyja praca przed komputerem,
  • problemy skórne – przesuszenie prowadzi m.in. do zaczerwienienia, swędzenia, występowania zmian trądzikowych, egzemy,
  • problemy z włosami – pod wpływem suchego powietrza stają się matowe i łamliwe, a na skórze głowy pojawia się łupież.

Podsumowując, suche powietrze może na różne sposoby pogarszać samopoczucie pracowników, a tym samym negatywnie wpływać na ich wydajność. Utrzymanie prawidłowej wilgotności w biurze pozwala zapobiec wyżej wymienionym problemom.

Ochrona drewnianych elementów wyposażenia

Wygląd biura stanowi jego wizytówkę, dlatego zniszczone meble czy brzydki parkiet to poważny problem. Ich przyczynę może stanowić właśnie suche powietrze. Niska wilgotność sprawia, że drewniane powierzchnie tracą blask i zaczynają się rozsychać. Zakup dobrego nawilżacza powietrza z pewnością stanowi mniejszy wydatek niż wymiana mebli albo paneli podłogowych, dlatego lepiej nie zwlekać z podjęciem decyzji.

Oczywiście drewnu nie służy także zbyt wysoka wilgotność powietrza. Nawilżacze Klarta mają higrostat, który pozwala utrzymać poziom nawilżenia na wybranym poziomie, czyli uniknąć zarówno przesuszenia, jak i przewilżenia.

Lepsza kondycja roślin

Rośliny doniczkowe to popularne ozdoby zarówno w domach, jak i w biurach. Pięknie się prezentują, służą utrzymaniu dobrej jakości powietrza i korzystnie wpływają na samopoczucie, ale same również wymagają pielęgnacji. Wbrew pozorom potrzebują nie tylko odpowiedniego nawodnienia i właściwego dla swojego gatunku nasłonecznienia, ale i dobrej wilgotności powietrza.

blog-Nawilzacz-powietrza-do-roslin

Rośliny umieszczone w pomieszczeniu o przesuszonym powietrzu zaczynają chorować. Najłatwiej dostrzec to na końcówkach liści, które stają się brązowe i kruszące. Ponadto wzrasta ryzyko ataku przędziorków.

Zobacz więcej: Nawilżacz powietrza do roślin

Mniej kurzu w powietrzu

Całkowite wyeliminowanie kurzu z pomieszczenia jest niemożliwe, lecz istnieje kilka sposobów na to, aby ograniczyć jego ilość. Jeden z nich to utrzymanie prawidłowej wilgotności.

Kiedy powietrze jest suche, kurz łatwiej się w nim unosi, tak więc trudniej usunąć go podczas odkurzania. Jest to szczególnie uciążliwe dla alergików, ponieważ w kurzu obecne są roztocza i pyłki roślinne.

Nawilżacz powietrza do biura na fakturę VAT

Dla przedsiębiorców pragnących zadbać o jakość powietrza w swoich przestrzeniach pracy, Klarta.pl oferuje wygodną opcję zakupu nawilżaczy na fakturę VAT.

Proces jest prosty: wystarczy, że podczas składania zamówienia wypełnisz pola “Firma” oraz “NIP”. Faktura VAT zostanie przesłana na adres e-mail podany w zamówieniu. Ważne jest, aby pamiętać, że zakup sprzętu na Spółkę, w tym nawilżaczy powietrza, nie podlega zwrotom.

Zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia w biurze, nie tylko poprawisz komfort pracy, ale też zadbasz o zdrowie i produktywność zespołu. Wybierając Klarta.pl, wybierasz rozwiązania dostosowane do potrzeb Twojej firmy.

Przeczytaj również

Aż 98% alergików ceni oczyszczacz powietrza Klarta

Oczyszczacz powietrza jako pochłaniacz kurzu? Tak, ale…

Czy filtr HEPA można myć wodą? Wyjaśniamy wątpliwości

Oczyszczacz na astmę: 96 % astmatyków korzystających z oczyszczaczy Klarta zaobserwowało poprawę samopoczucia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przesyłając swój komentarz, wyrażasz zgodę na warunki regulujące publikowanie opinii na klarta.pl.
Klarta Poland Eu Sp z o. o., z siedzibą w Warszawie, będzie pełnić rolę administratora danych osobowych, które podajesz lub zostawiasz, przesyłając swoją opinię. Twoja opinia stanie się widoczna po pozytywnym procesie weryfikacji.