Skuteczne oczyszczacze powietrza na kurz - Klarta

Skuteczne oczyszczacze powietrza na kurz - Klarta

Trudny do usunięcia kurz jest jednym z najczęstszych „nieproszonych gości” w naszych domach. W jego skład mogą wchodzić rozmaite substancje, m.in. naskórek ludzki i zwierzęcy, roztocza kurzu domowego i ich odchody, sierść, włosy, drobinki ziemi czy piasku, włókna ubrań i wiele innych.

Choć każdy kurz może być inny, cechą która łączy wszystkie jego rodzaje jest skłonność do wywoływania alergii. Dlatego też w walce z kurzem warto uzbroić się w odpowiednie narzędzia – oczyszczacze powietrza Klarta.

Jak Klarta walczy z kurzem w polskich domach?

Głównym założeniem naszej firmy jest dostarczanie prostych, skutecznych rozwiązań w walce ze smogiem, pyleniem roślin czy wszechobecnym kurzem.

Poznając dobrze troski i obawy polskich użytkowników, konsekwentnie ulepszamy nasze oczyszczacze powietrza, starając się dostosowywać je donajbardziej restrykcyjnych norm zanieczyszczeń.

Oczyszczacz powietrza z kurzu Klarta Stor
Skuteczny oczyszczacz powietrza na kurz do dużych powierzchni - Klarta Stor, dzięki dużej wydajności szybko usuwa kurz, smog, sierść zwierząt.

Atuty Klarty w walce z kurzem

 • Czułe czujniki PM2,5

 • Tryb automatyczny skonstruowany w oparciu o restrykcyjne normy

 • Imponująca wydajność

 • Sprawdzony zestaw 3 filtrów: wstępny, HEPA i węglowy

 • Jonizacja

Bezwzględni pogromcy kurzu

Zarówno Klarta Forste 3, jak i Klarta Stor wykorzystują bardzo czułe czujniki PM2,5, które pozwalają dokładnie mierzyć poziom cząstek stałych zanieczyszczeń (m.in. kurzu).

W oparciu o odczyty z czujników, oczyszczacz powietrza może automatycznie dopasować intensywność swojej pracy. Skorelowanie trybu auto z restrykcyjnymi normami (uznającymi za dobre powietrze od 0 do 9 ug/m³), eliminuje ryzyko wystąpienia dużego zanieczyszczenia w Twoim otoczeniu. 

Restrykcyjny tryb automatyczny w oczyszczaczach powietrza na kurz Klarta
Oczyszczacze powietrza na kurz Klarta zawierają czujniki pyłu PM2,5, które bardzo szybko reagują na najmniejsze cząsteczki takie jak smog, a także na większe zanieczyszczenia jak kurz czy sierść zwierząt.

Imponująca wydajność

Skuteczna walka z kurzem możliwa jest m.in. dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Duża wydajność (ilość przefiltrowanego powietrza w ciągu godziny) sprawia, że powietrze w pomieszczeniach stale jest mieszane, powodując oderwanie wielu cząstek zanieczyszczeń z odległych nawet części pokoju.

Skuteczne oczyszczacze na kurz»  

Wydajność modelu Klarta Forste 3 to 300 m³/h, co pozwala spokojnie używać sprzęt na powierzchniach 40 . Oczyszczacz powietrza idealny na kurz czyli Klarta Stor może pochwalić się współczynnikiem CADR (wydajność) na poziomie 580 m³/h, dzięki czemu znajdzie zastosowanie nawet w 70-80 metrowych pomieszczeniach.

Sprawdzona, 3-stopniowa filtracja

Filtry w oczyszczaczach powietrza to jedna z tych rzeczy, które doskonale pokazują, że nie liczy się ilość, lecz jakość.

Skuteczne filtry w oczyszczaczach powietrza Klarta
Sercem oczyszczaczy powietrza Klarta jest filtr HEPA, który w przy pomocy pozostałych filtrów i jonizacji gwarantuje czyste powietrze wolne od zanieczyszczeń.


Starannie zaprojektowany filtr HEPA, składający się z drobniutkich włókien polimerów, filtruje min. 95% zanieczyszczeń stałych o wielkości 0,01 mikrona – ok. 70 razy mniejszych od średnicy ludzkiego włosa.

Filtr HEPA zatrzymuje m.in. roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, pyły zawieszone PM1, PM2,5 czy PM10, bakterie, wirusy, zarodniki grzybów i pleśni. Dzięki prawidłowej wilgotności powietrza, mniej kurzu unosi się w powietrzu. Zobacz nasz zestaw: oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Klarta.

Zobacz jak nawilżacz powietrza Klarta dba o wilgotność powietrza i wspomaga usuwanie kurzu

Większe zanieczyszczenia, np. sierść, włosy czy kłęby kurzu zatrzymywane są przez filtr wstępny, dzięki czemu w łatwy sposób można usunąć przy pomocy odkurzacza czy mokrej ściereczki. 

Jony ujemne = Mniej kurzu i lepsze samopoczucie

Oczyszczacze powietrza Klarta wyposażone są również w jonizatory powietrza. Zjawisko jonizacji, znane nauce od lat 30-tych ubiegłego wieku, wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Oczyszczacze powietrza na kurz Klarta

Emitowane do otoczenia jony ujemne działają orzeźwiająco i relaksująco, zmniejszając ciśnienie tętnicze i przywracając równowagę jonową w otoczeniu. Ta może być szczególnie istotna w pomieszczeniach z dużą ilością elektroniki.

Same sprzęty RTV znane są zresztą z przyciągania sporych ilości kurzu. Oczyszczacze powietrza Klarta są idealnymi oczyszczaczami powietrza dla alergików, ponieważ, jonizacja jonami ujemnymi przyczynia się do rozbijania cząstek zanieczyszczeń (w tym alergrnów) oraz do jeszcze lepszej jakości powietrza. 

Klarta Forste 3 – sprawdzony w domowym otoczeniu

Klarta Forste 3 to kontynuacja naszego hitu sprzedażowego. Modele z serii Forste przeznaczone są głownie do użytku domowego. Imponująca wydajność oczyszczacza (300 m³/h) idzie w parze z cichą pracą.

Klarta Forste 3 skutecznym oczyszczaczem powietrza na kurz

Inteligentny oczyszczacz powietrza na kurz Klarta Forste 3 idealny do gabinetu, sypialni czy salonu. Pracuj, śpij i żyj w domu z czystym powietrzem.

Wszystko dzięki zastosowaniu bezszczotkowego silnika NIDEC, który pozwolił zwiększyć współczynnik CADR o ok. 10%, nie wpływając jednocześnie na głośność urządzenia.

Dzięki temu Forste 3 może być idealnym kompanem podczas spotkań w salonie, pracy w gabinecie czy wypoczynku w sypialni.

Najważniejsze zalety Klarty Forste 3

 • 5 trybów pracy (w tym bezkompromisowy tryb auto)

 • Cicha (24 dB w trybie silent) i energooszczędna praca (średnie zużycie prądu to jedynie 8W)

 • 3-stopniowa filtracja (filtr wstępny, EPA E11 lub HEPA H13 oraz węglowy)

 • Jonizator powietrza z certyfikatem jakości TÜV, przywracający równowagę jonową Twojemu otoczeniu

 • Niskie koszty zakupu i eksploatacji (cena urządzenia: 699 zł, komplet filtrów wymiennych: 139 zł/rok)

Poznaj Klarta Forste 3 - oczyszczacz powietrza idealny na kurz i dowiedz się, jak sprawnie rozwiązuje problem zanieczyszczonego powietrza w Twoim domu.

Klarta Forste 3 oczyszczacz powietrza z kurzu

Klarta Stor – nie boi się wyzwań

Stworzony z myślą o dużych powierzchniach, oczyszczacz Klarta Stor sprawdzi się w biurach, apartamentach, loftach czy innych otwartych przestrzeniach. Współczynnik CADR na poziomie 580 m³/h plasuje oczyszczacz w czołówce urządzeń pod względem wydajności.

Wskaźniki jakości powietrza w oczyszczaczach powietrza na kurz Klarta
Gdy tylko wskaźniki jakości powietrza sygnalizują brudne powietrze - oczyszczacze powietrza Klarta szybko usuwają kurz, smog i szkodliwe gazy.

Intensywna cyrkulacja powietrza sprawia, że Stor może być skutecznym pogromcą kurzu. Wszystko przy zachowaniu niskich kosztów zakupu i eksploatacji. Oczyszczacz powietrza Klarta Stor dostępny jest w promocyjnej cenie 1199 zł.

Energooszczędny silnik DC pobiera w trybie silent jedynie 8 W. Wymiana kompletu filtrów to jedynie 259 zł rocznie.

Najważniejsze zalety Klarty Stor

 • 4 tryby pracy (w tym restrykcyjny tryb auto)

 • Ogromna wydajność (580 m³/h pozwala użytkować oczyszczacz na max. powierzchni około 80 .

 • Cicha i energooszczędna praca (urządzenie w trybie silent generuje jedynie 32 dB i 8 W)

 • Niskie koszty zakupu i eksploatacji (cena urządzenia: 1199 zł, komplet filtrów wymiennych: 259 zł/rok)

Klarta Stor oczyszczacz powietrza na kurz

Kilka słów o kurzu

Dlaczego warto regularnie pozbywać się kurzu?

Przyjmuje się, że na powierzchni 1 m² żyje około 10 tysięcy roztoczy kurzu domowego. Łatwo więc policzyć ile liczba to może wynosić przy kilkudziesięciometrowym mieszkaniu. 

Kurz to jednak nie tylko nieestetyczny osad na meblach czy elementach wyposażenia. W przypadku wielu osób może mieć on działanie podrażniające, wywołujące drapanie w gardle, kaszel, katar. Szczególnie narażone są dzieci, dlatego oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka powinien pracować wydajnie, cicho i mieć tryb nocny. Klarta to wszystko oferuje rodzicom :)

Bardzo często dochodzi również do reakcji alergicznych. W większości przypadków wywołują je roztocza kurzu domowego oraz produkty przemiany materii owadów (odnóża i martwe ciała).

W składzie kurzu znajduje się też sierść zwierząt czy zarodniki grzybów i pleśni (Alternaria, Cladosporium, Aspergillus, Penicillium). Nic dziwnego, że taka mieszanka może być dla wielu osób niebezpieczna.

Długotrwała ekspozycja na kurz może prowadzić do osłabienia układu odpornościowego, a w konsekwencji częstszych infekcji górnych dróg oddechowych. W przypadku alergików stale narażonych na kurz, istnieje ryzyko rozwoju choroby w astmę oskrzelową.

Dlatego też regularne sprzątanie na czele z odkurzaniem i myciem podłóg, praniem firan, zasłon czy pościeli oraz pozbyciem się niepotrzebnych akcesoriów to połowa drogi. Pokonanie drugiej połowy ułatwi oczyszczacz powietrza na kurz, który trwale zmniejszy ilość kurzu w mieszkaniu.

Opinie naszych zadowlonych Klientów 

Jestem bardzo zadowolony z zakupu.Oczyszczacz działa jak należy.Jest w mieszkaniu 76m2 i daje rade.Na początku chodził non stop,na maxa i to pokazuje jakie mamy powietrze.Teraz jest OK,chodzi na minimum i jest niebieska dioda ale wystarczy ze otworzy się okno i dioda zaraz jest na czerwono.Polecam kazdemu.
Starannie wykonany, latwy w obsludze oczyszczacz. Wykorzystuje go na duzej powiezchi z antresola. Sprzet dobrze daje radę oczyszczac powietrze. Dodatkowo posiada jonizator powietrza. Polecam!!!
Jestem zadowolony po miesiącu używania. Klarta forste 3 moje mieszkanie 49m3 przedmucha w 5-10 min przenosząc go od pokoju do pokoju, a jest dla mnie lekki. Jest naprawdę cichy i spokojnie zostawiam go włączonego w nocy w trybie najniższym.
Zobacz oczyszczacze powietrza Klarta »