Skuteczne oczyszczacze powietrza na kurz

Skuteczne oczyszczacze powietrza na kurz

Jak Klarta walczy z kurzem w polskich domach?

Głównym założeniem naszej firmy jest dostarczanie prostych, skutecznych rozwiązań w walce ze smogiem, pyleniem roślin czy wszechobecnym kurzem. Poznając dobrze troski i obawy polskich użytkowników, konsekwentnie ulepszamy nasze oczyszczacze, starając się dostosowywać je donajbardziej restrykcyjnych norm zanieczyszczeń.

Atuty Klarty w walce z kurzem

 • Czułe czujniki PM2,5

 • Tryb automatyczny skonstruowany w oparciu o restrykcyjne normy

 • Imponująca wydajność

 • Sprawdzony zestaw 3 filtrów: wstępny, HEPA i węglowy

 • Jonizacja

Bezwzględni pogromcy kurzu

Zarówno Klarta Forste 3, jak i Klarta Stor wykorzystują bardzo czułe czujniki PM2,5, które pozwalają dokładnie mierzyć poziom cząstek stałych zanieczyszczeń (m.in. kurzu).

W oparciu o odczyty z czujników, urządzenie może automatycznie dopasować intensywność swojej pracy. Skorelowanie trybu auto z restrykcyjnymi normami (uznającymi za dobre powietrze od 0 do 9 ug/m³), eliminuje ryzyko wystąpienia dużego zanieczyszczenia w Twoim otoczeniu. 

Imponująca wydajność

Skuteczna walka z kurzem możliwa jest m.in. dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Duża wydajność (ilość przefiltrowanego powietrza w ciągu godziny) sprawia, że powietrze w pomieszczeniach stale jest mieszane, powodując oderwanie wielu cząstek zanieczyszczeń z odległych nawet części pokoju.

Wydajność modelu Klarta Forste 3 to 300 m³/h, co pozwala spokojnie używać sprzęt na powierzchniach około 30 . Klarta Stor może pochwalić się współczynnikiem CADR (wydajność) napoziomie 580 m³/h, dzięki czemu znajdzie zastosowanie nawet w 60-70 metrowych pomieszczeniach.

Sprawdzona, 3-stopniowa filtracja

Filtry w oczyszczaczach powietrza to jedna z tych rzeczy, które doskonale pokazują, że nie liczy się ilość, lecz jakość.

Starannie zaprojektowany filtr HEPA, składający się z drobniutkich włókien polimerów, filtruje min. 95% zanieczyszczeń stałych o wielkości 0,01 mikrona – ok. 70 razy mniejszych od średnicy ludzkiego włosa.

Filtr HEPA zatrzymuje m.in. roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, pyły zawieszone PM1, PM2,5 czy PM10, bakterie, wirusy, zarodniki grzybów i pleśni.

Większe zanieczyszczenia, np. sierść, włosy czy kłęby kurzu zatrzymywane są przez filtr wstępny, dzięki czemu w łatwy sposób można usunąć przy pomocy odkurzacza czy mokrej ściereczki.

Jony ujemne = Mniej kurzu i lepsze samopoczucie

Oczyszczacze powietrza Klarta wyposażone są również w jonizatory powietrza. Zjawisko jonizacji, znane nauce od lat 30-tych ubiegłego wieku, wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Emitowane do otoczenia jony ujemne działają orzeźwiająco i relaksująco, zmniejszając ciśnienie tętnicze i przywracając równowagę jonową w otoczeniu. Ta może być szczególnie istotna w pomieszczeniach z dużą ilością elektroniki.

Same sprzęty RTV znane są zresztą z przyciągania sporych ilości kurzu. Jonizacja jonami ujemnymi przyczynia się do rozbijania cząstek zanieczyszczeń oraz do jeszcze lepszej jakości powietrza.

Klarta Forste 3 – sprawdzony w domowym otoczeniu

Klarta Forste 3 to kontynuacja naszego hitu sprzedażowego. Modele z serii Forste przeznaczone są głownie do użytku domowego. Imponująca wydajność oczyszczacza (300 m³/h) idzie w parze z cichą pracą.

Wszystko dzięki zastosowaniu bezszczotkowego silnika NIDEC, który pozwolił zwiększyć współczynnik CADR o ok. 10%, nie wpływając jednocześnie na głośność urządzenia.

Dzięki temu Forste 3 może być idealnym kompanem podczas spotkań w salonie, pracy w gabinecie czy wypoczynku w sypialni.

Najważniejsze zalety Klarty Forste 3

 • 5 trybów pracy (w tym bezkompromisowy tryb auto)

 • Cicha (24 dB w trybie silent) i energooszczędna praca (średnie zużycie prądu to jedynie 8W)

 • 3-stopniowa filtracja (filtr wstępny, EPA E11 lub HEPA H13 oraz węglowy)

 • Jonizator powietrza z certyfikatem jakości TÜV, przywracający równowagę jonową Twojemu otoczeniu

 • Niskie koszty zakupu i eksploatacji (cena urządzenia: 699 zł, komplet filtrów wymiennych: 139 zł/rok)

Poznaj Klartę Forste 3 i dowiedz się, jak rozwiąże problem kurzu w Twoim domu.

Klarta Stor – nie boi się wyzwań

Stworzony z myślą o dużych powierzchniach, oczyszczacz Klarta Stor sprawdzi się w biurach, apartamentach, loftach czy innych otwartych przestrzeniach. Współczynnik CADR na poziomie 580 m³/h plasuje oczyszczacz w czołówce urządzeń pod względem wydajności.

Intensywna cyrkulacja powietrza sprawia, że Stor może być skutecznym pogromcą kurzu. Wszystko przy zachowaniu niskich kosztów zakupu i eksploatacji. Oczyszczacz powietrza Klarta Stor dostępny jest w promocyjnej cenie 1199 zł.

Energooszczędny silnik DC pobiera w trybie silent jedynie 8 W. Wymiana kompletu filtrów to jedynie 259 zł rocznie.

Najważniejsze zalety Klarty Stor

 • 4 tryby pracy (w tym restrykcyjny tryb auto)

 • Ogromna wydajność (580 m³/h pozwala użytkować oczyszczacz na max. powierzchni około 80 .

 • Cicha i energooszczędna praca (urządzenie w trybie silent generuje jedynie 32 dB i 8 W)

 • Niskie koszty zakupu i eksploatacji (cena urządzenia: 1199 zł, komplet filtrów wymiennych: 259 zł/rok)

Dlaczego warto regularnie pozbywać się kurzu?

Przyjmuje się, że na powierzchni 1 m² żyje około 10 tysięcy roztoczy kurzu domowego. Łatwo więc policzyć ile liczba to może wynosić przy kilkudziesięciometrowym mieszkaniu.

Kurz to jednak nie tylko nieestetyczny osad na meblach czy elementach wyposażenia. W przypadku wielu osób może mieć on działanie podrażniające, wywołujące drapanie w gardle, kaszel, katar. 

Bardzo często dochodzi również do reakcji alergicznych. W większości przypadków wywołują je roztocza kurzu domowego oraz produkty przemiany materii owadów (odnóża i martwe ciała).

W składzie kurzu znajduje się też sierść zwierząt czy zarodniki grzybów i pleśni (Alternaria, Cladosporium, Aspergillus, Penicillium). Nic dziwnego, że taka mieszanka może być dla wielu osób niebezpieczna.

Długotrwała ekspozycja na kurz może prowadzić do osłabienia układu odpornościowego, a w konsekwencji częstszych infekcji górnych dróg oddechowych. W przypadku alergików stale narażonych na kurz, istnieje ryzyko rozwoju choroby w astmę oskrzelową.

Dlatego też regularne sprzątanie na czele z odkurzaniem i myciem podłóg, praniem firan, zasłon czy pościeli oraz pozbyciem się niepotrzebnych akcesoriów to połowa drogi. Pokonanie drugiej połowy ułatwi oczyszczacz powietrza, który trwale zmniejszy ilość kurzu w mieszkaniu.